Întrebare recomandată | VerdeLila a întrebat:

Cum procedati cand va simtiti neindreptatiti?

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De obicei mă revolt şi încerc să-mi fac dreptate.

NOname
| NOname a răspuns:

Eu sunt maimuţa din stânga.
http://youtu.be/-KSryJXDpZo :))

http://youtu.be/nVeFdW1dFOA
Dance, Monkeys Dance! :))

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt persoana care să cedez, merg până în pânzele albe!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Cum sa procedez, vin la tine ma joc cu parul tau si te sarut pasional.

| thegatekeeper a răspuns:

Incerc sa clarific situatia si sa imi fac dreptate, daca se poate, iar daca faptul e consumat, trec peste destul de usor, daca nu e vorba de ceva foarte grav.

| madyddd a răspuns:

Dezastru.
E imposibil asa ceva.
Fac urat de tot! laughing

| Digital112 a răspuns:

Bine

| Kaℓi a răspuns:

Ma inchid in mine, ma victimizez (tot in sinea mea), ma supar definitiv. Si mananc o ciocolata.

| Wehrmacht a răspuns:

Depinde de caz... uneori imi zic "da-i in *** masii de idioti", alteori ma uit prin jurul meu sa vad ce obiect ascutit gasesc sau ma calmez in timp ce ma gandesc cat de usor mi-ar fi sa ii las fara casa sau masina.

| Seepty a răspuns:

Incerca sa-mi fac dreptate si as face orice ca sa ma scot la suprafata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raman mut pentru ceva timp. dupa aceea mi-e destul de greu sa ma descurc, incep sa plang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu că până la urmă o să primesc ceea ce merit, la fel ca si ceilalţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma duc intr-un colt al camerei fara sa ma vada sotia si imi mangai ursuletii.Ei nu ma pot rani! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Protestez.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, eu una ma simt si rau si bine, pentru ca stiu ca, chiar insusi destinul isi va face dreptatea, si ma va rasplati. Nu am tip de razbunare, crede-ma!

| TempestUV a răspuns:

Imi fac dreptate dar pana sa ajung acolo fac o criza de nervi si devin isterica.laughing

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Nu ma razbun...

| HiddenWorld a răspuns:

Aduc argumente care sunt în folosul meu şi îi fac pe ceilalți să conştientizeze că nu este bine cum procedează.

| YoVyLLy a răspuns:

Incerc sa nu pun la suflet si incerc sa imi rezolv singur problemele si sa imi aleg prietenii.

| Northwind a răspuns:

Mă străduiesc să fac dreptate! Viața e un război, trebuie să te lupți pentru ceea ce vrei.

| chakra8 a răspuns:

Ai putea incerca sa injuri si sa spargi seminte.

| R0ckY01 a răspuns:

Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte!

| Radu_Gheorghe_1993 a răspuns:

Majoritatea si chiar si eu cand stiu ca nu e nedretate adica neindreptatit si nu se face nimic automat ai nervi strez dar eu zic mai bine fa miscare relaxanta sau fa niste pasi de dans sigur te vei relaxa

| Radu_Gheorghe_1993 a răspuns:

Majoritatea si chiar si eu cand stiu ca nu e nedretate adica neindreptatit si nu se face nimic automat ai nervi strez dar eu zic mai bine fa miscare relaxanta sau fa niste pasi de dans sigur te vei relaxa si acum fie ca va place dar in Romania e mai multa nedreptate decat dreptate dar e bine sa lupti eu ma lupt sa mi gasesc un loc de munca

| bebeska a răspuns:

Ma revolt la maxim! Strig, ma cert, caut dovezi etc.

| CalugherVladislav a răspuns:

Dacă știu că am dreptate nu fac nimic, pentru că trebuie să răspundem numai în fața lui Dumnezeu

| NOname a răspuns (pentru CalugherVladislav):

Să-mi dai adresa ta. Eşti numai bun de fraierit.

...pe numărul cât mai mare de cei ca tine, care nu îşi apără drepturile, se şi bazează hoţii de tot soiul, începând cu politicieni şi popi. Sunt încântaţi probabil că le satisfaci aşteptările.