| bleakk a întrebat:

Cand procedati cand trebuie sa alegeti si voi o idee pe care trebuie sa o sustineti iar cand intrebi anumiti oameni parerile sunt impartite in 2 tabere sau chiar mai mult.Cum faceti? O alegeti pe cea care vi se potriveste? Cum procedati? Pana la urma fiecare om trebuie sa aiba o opinie in legatura cu ceva.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In ce priveste taberele crestine, sunt cam 41000 la numar. Fara sa mai discutam despre alte religii.

| danay72 a răspuns:

Daca e vorba de pareri din Biblie, caut toate versetele care au legatura cu acel subiect si observ cum se completeaza reciproc.

| Alcyon a răspuns:

Incerc sa nu ma las influentata nici de unii, nici de altii, si sa trag propriile mele concluzii.

| Jardelin a răspuns:

Exista categoria CONVERSATII pentru acesta intrebare!

| Ben00 a răspuns:

In ce priveste credinta eu nu am variante intre care sa aleg; si nu am pareri ci convingeri. Taberele nu sunt 2, sunt sute, iar antrenarea in conflicte e pierdere de timp.

| Alexandr a răspuns:

Mai bine iei tu deciziile si nu te lasi influentat de altii!