| Alisstor a întrebat:

Cum putem combate prostia?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Asta-i problema, ca nu poate fi combatuta. Prostia se loveste cu ironia, in cel mai rau caz. In cel mai bun caz, o tratezi cu indiferenta si va ramane izolata "in lumea ei".

3 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Din pacate,toti au un pic de prostie in cap,chiar si tu,cair si eu,toti,nu exista om sa nu aibe,insa uni oamenii isi arata prostia in fiecare zi si foarte bine,ca sa poti sa vezi ca este ''prost/a'',iar alti o tin numai cand trebuie sa si-o arate, pentru a amuza oameni.Uni exagereaza, alti nu.Ca sa ii ajuti sa combata prostia,din pacate,bnumai ei se pot ajuta singuri, ori isi tin prostia pentru ei, ori mai bine nu te mai uita la ''prosti''.

Răspuns utilizator avertizat
| andreea_6675 a răspuns:

2 boli sunt incurabile pe lumea asta pentru care nimeni nu o sa gaseasca niciodata leac: moartea si prostia.