| andreeaada198 a întrebat:

Cum putem combate violenta in scoli?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prin reguli mult mai dure.

| gabriela a răspuns:

Educatie in scoala, educatie in familie, educatie pe paine! Atat! Ore de dirigentie tinute nu chiulite, exmatricularea elevului cu cel mai firav gest de violenta! Pedepsirea cu munca in folosul scolii...sa mature! Sa vezi ce se linistesc spiritele violente!

| andrei a răspuns:

Nu se poate... e ceva ce nu poti invata la scoala. SUnt 3, 4 copi prost educati de acasa si ei fac legea iar ceilati care sunt invatati bine ascasa se simt intr-un fel subclasati adica ei corecti invatati sunt mai jos pe scara ierahica se inraiesc si ei si tot asa.crying

si mai e si orgoliul adica ma vede fata ppe care o iubesc ca iau bataie?

NU se poate face nimic cu violenta in scoli decat daca trec vreo 2, 3 generati...

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aata caut si eu! Imi puteti raspunde? Ce este violenta?