| chiftelutacrocanta a întrebat:

Va fi moartea placuta sau va fi moartea dureroasa sau va fi plictisitoare sau lipsita de sentimente? Cred ca cu totii ne gandim inconstient la asta toata viata si cautam mereu sa aflam raspunsul tot inconstient.Traim un vis care duce spre necunoscut,ne lovim de durere si de placere, ne zbatem aici pe pamant si inca nu stim raspunsul.De frica ne provocam durere si din speranta ne provocam placere.Traim ceva dar se intelege cu totul altceva, intelegeti? Voi ce parere aveti?

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Când înțelegi scopul vieții și cunoști răspunsul la întrebările despre viața, nu îți mai este frica de moarte, de necunoscut și ai o speranța sigura.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianVoicu a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa iti schimbii numele din *chiftelutacrocanta * in *chiftelutadepresiva*

laughing

| Niklauss a răspuns:

Pai depinde in primul rând cum mori