| anonim_4396 a întrebat:

Cum reactionati cand intalniti oameni de acest fel?

Treceti pe langa ei si cauta sa intre in vorba dar voi nu vreti sa schimbati mai mult decat un "Buna ziua". Incercati sa raspundeti la vreo intrebare pe care vi-o pune si sa mergeti mai departe dand de inteles ca n-aveti timp de vorba.Se uita lung dupa voi si incepe sa tipe si sa va jigneasca spunandu-va ca sunteti "o motzata" sau "un motzat".Eu una nu pricep de ce tine neaparat sa discute daca persoana cealalta nu e disponibila sau poate chiar ii displace conversatia? De ce nu intelege ca nu toata lumea are timp de vorbit?

4 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Ma intorc la ei si, cu lacrimi in ochi, le spun ca nu-i vina mea ca am parul cret.

| pufulescu a răspuns:

Spui buna ziua, raspunzi scurt la intrebarea pe care ti-a pus-o apoi zici raspicat privind in ochii lui / ei ca din pacate trebuie sa ajungi undeva urgent. Apoi spui la revedere si te indepartezi.
Oricum nu vad de ce pui la suflet asemenea comportament, nu imi imaginez facand asta decat un hodorog sau o baba, lor le place sa stea la vorba 5 ore, iar istericalele batranilor nu trebuie sa le luam in seama. E lucru stiut ca dupa o anumita varsta, cam 55 de ani, creierul omului nu mai functioneaza corect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trec mai departe nebagandui in seama, daca tipa dupa mine in timp ce plec sau ma injura nu bag de seama dar daca pune pana pe mine e foarte posibil sa plece in ghips cu ea.

| neca a răspuns:

Le zic ca nu am chef de vorba si imi continui viata, daca se supara e problema lor.