| inflicted a întrebat:

Cum reacționați daca va auziți vorbe neadevărate și știți de la cine au pornit? Ignorați sau va luați de persoana aia? Mai ales daca nu ați mai vorbit nimic de aproape 7 ani și ea inventează lucruri cretine despre voi și lumea o mai și crede și te opresc vecinii să te întrebe pe strada unde ti-e copilul, de ce l-ai avortat și multe lucruri care nu s-au intamplat.

11 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cel mai simplu ignori...
Daca vecinii te cunosc nici nu ar mai trebui sa te intrebe lucruri false...

| inflicted explică (pentru aditimus):

Vecinii cred orice deși nu am făcut niciodată probleme

| aditimus a răspuns (pentru inflicted):

Atunci decat sa te stresezi mai bine ignori si iti vezi de ale tale esti mult mai castigat decat sa te stresezi pentru nimic si in cele din urma zvonurile si barfele or sa dispara daca cei din jurul tau vad ca nu dai credibilitate...

| Mosotti a răspuns:

Ma iau de acea persoana, o intreb de ce a facut asta, iar data viitoare daca se intampla, ii aplic o corectie pentru a nu se mai repeta.

| relian a răspuns:

Daca nu ai fost de fata, daca nu ti-a spus tie direct ceva, stai linistit, mai ales ca nu ai mai vorbit 7 ani.
Dar cand este sa va intilniti,asta daca o sa va intilniti pe undeva,atunci poti sa-i spui,oamenii astia trebuie ignorati,dar nu lasati asa,sa le spui cand ii intilnesti,dar sa mai fie de fata si alte persoane, doar asa ii mai poti tempera.

Daca ii lasi in treaba lor, ei vor continua tot asa, or sa creada ca e f bine ce fac.
Deci nu te duci tu peste persoana, doar de te gasesti intimplator sa no lasi, dai si 3 perechi de palme laughing sa stie cu cine are dea face

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Asa e, daca ii lasi in treaba lor vor continua asa, eu nu fac asa, daca e, ma iau de acea persoana, ii zic de ce, si ori ii dau si o corectie pentru ce a facut pana acum, ori daca se mai repeta ii dau o corectie.
Ca altfel ti se urca in cap!

Nu la toti merge cu ignoranta, daca vezi ca nu merge, iei alte masuri sa rezolvi problema, ca niste vorbe din astea pot face mult rau.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Asa zic si eu, dar nu ma duc special dupa ala sa-l iau la rost ori la paleme laughing am zis, cand te gasesti cu el intamplator, nu ma duc special sa-l caut.

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Da, daca te gasesti cu el intamplator, cam la asta ma refeream si eu.

| Dismally a răspuns:

M-as face ca nu stiu nimic, i-as plati-o fara sa stie de la cine a venit si m-as distra copios dandu-i indicii false despre sursa necazurilor sale happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cât de grave sunt acele vorbe, cât de denigratoare sau calomnioase.

Îi cer socoteală, mai ales dacă este și o persoană apropiată (rudă, prieten, coleg de muncă).

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Daca acea persoana este atat de tampita(scuza-mi limbajul, dar am trecut si eu prin astfel de barfe neadevarata si ma enerveaza persoanele de genul) incat sa spuna asemenea lucruri...inseamna ca e invidioasa pe tine, si vrea sa pici. Cel mai bine ai putea sa vb cu acea persoana si sa-i spui ca nu este ok ceea ce face, tinand cont ca nu a mai vb de mult cu tine.