| anonim_4396 a întrebat:

Cum respecta fetele/femeile sexul opus? Din ce am fost eu invatat de mic copil si de societate, eu ca purtator de oua trebuie sa fiu primul care saluta, sa deschid usa unei fete, sa ii trag scaunul la masa cand se aseaza, sa nu ii zic ca e grasa/urata/proasta, sa nu dau inapoi daca sunt lovit de o femeie, de fapt sa nu dau in ea orice ar fi " sa stau sa indur orice pentru ca sunt barbat si pot", daca vad unu ca isi bate iubita pe strada sa ma bag si eu ca sa iau eu bataie si fata sa scape, sa platesc eu mai mereu consumatia, daca sunt cu o fata sa nu o las sa duca greutate, sa ma ofer eu sa duc sacosa, sacul de farduri, sa ii fac mai mereu complimente, etc si alte chestii care nu imi mai vin in cap.

Deci, un baiat barbat ( evident nu toti ) fac multe din cele de mai sus, dar fetele/femeile ce fac? Nu ma astept la raspunsuri sa fiu foarte sincer cu voi, mai ales din partea fetelor, dar ma bucur totusi ca intrebarea o sa fie pusa. Astept cu nerabdare raspunsurile voastre. happy

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Parca se voia egalitate intre sexe, dar totusi, bunul simt si scumpa noastra societate ne invata sa facem cum ai spus tu mai sus, sau mai bine spus, sa credem ca e normal sa facem, sa respectam, sa dregem, chestiile de mai sus.

E o nebunie totala cu aceste "diferente" intre barbati si femei.

Personal mi-se pare un comportament de a dreptul penibil cel de mai sus, le puneti pe un "tron" le divinizati, le transformati in niste dive.

Respectul dorit si corect fata de o femeie e cu totul altul fata de respectul care ne-a fost indus sa credem ca e normal in copilarie.

De ce? Crezi ca o cuceresti prin asta?

Cel mai adesea vei fi considerat dragut.
Dar de la tipul dragut care i-a deschis usa, si i-a platit nota pentru toate mofturile ei pana la tipul pe care ea l-ar vrea ca fiind iubit, cel mai adesea, e un drum lung, si nici nu se pupa intre ele. Se vede clar ce fel de tipi prefera fetele in ziua de azi, deci cu asemenea comportament cel mai adesea ea nu va fi atrasa de tine, altele iti vor zambii frumos si te vor considera fatalau, altele vor profita, si in final cele mai putine chiar vor aprecia gestul si vor deveni interesate de tine, pacat ca ele au deja iubit, sau mai bine spus sunt si casatorite, ca asa e, ce e bun se da repede si raman doar rebuturile disponibile.

Eu in general sunt scarbit de semenii mei.

Nici nu stiu, sa rad sau sa plang cand vad tipi ca dau comentarii cu "frumoasa" si alte complimente de acest gen la diferite tipe pe care dupa ce ca ei nu le cunosc, mai sunt si urate, si dupa aia se intreaba de ce dau fetele seen, pai uite, de asta, ca urata fiind s-au gasit 20 de fatalai sa sara cu complimentele pe ea sperand ca o sa ajunga la ea in lenjerie, ea, a luat-o de-a buna si se crede mare diva si asteapta printul calare intr-un 7-ar alb.
Ba inteleg si eu ca trebuie' sa f... si ei ceva, dar prin comportament de genul nu rezolvi nimic, scazi si tu in ochii lor, si barbatii in general, si altii mai prosti, te mai iau si ca model, si pana la urma stai te lingusesti la una, lesini dupa ea cu cadouri chestii, pentru ce? Sperand ca poate se f... cu tine, nu mai bine esti tu destept si mergi la *dame de companie*, ca ori stai dupa ea cu cadouri si atentii, ori mergi la *dame de companie* pana la urma tot aia vrei sa primesti si tot platesti? Nu mai bine mergi tu, iti rezolvi problemele, platesti si pleci? Decat sa-i faci uneia mofturile, sperand ca intr-o zi, poate va vrea sa se culce cu tine?

Acum desigur un barbat cu demnitate si incredere pe sine cel mai adesea nu ar face nici una din cele doua variante de mai sus, pentru simpul fapt ca ei isi apreciaza valoarea, nu se injosesc, iar femeile ii respecta.
Si desigur sunta cazuri si in care respectiva nu accepta atentiile si nici sa-i fie achitata consumatia de respectivul, pentru ca da, s-ar considera *dama de companie*.

Deci ele ce fac? Iti ofera () si compania lor, si cel mai adesea nici de alea nu se stie daca beneficiezi.
Si ba mai mult cel mai adesea castigi o depresie si o tristete cand vezi ca ceea ce ai invatat tu ca fiind bine, nu te ajuta cu nimic in relationarea cu femeile.

Bine, nu zic ca trebuie sa fii de-a dreptul lipsit de respect, dar trebuie sa fii cu o limita ca altfel devine obisnuinta, si ce e mult strica, se plictiseste de tine, si mai important de atat, trebuie sa te intrebi daca merita tipa respectiva.
Iar dupa mine, ele merita sa fie tratate astfel, cel mai adesea dupa ce si-au adus deja contributia in viata ta, altfel spus ti-au facut un copil, si au ramas alaturi de tine o perioada lunga, si desigur in cazurile normale, in care are mainile ocupate, asta legat de deschiderea usii, si alte cazuri in care se intelege ca trebuie sa-ti oferi ajutorul.

Personal prefer sa fiu (si probabil sunt) considerat arogant dar macar ma diferentiez de ceilalti, si mai important de atat, nu sunt considerat fatalau, si stiu ca nu sunt folosit de nimeni.

Si desigur, e si cazul in care fetele respecta barbatii si se vede aportul lor in viata acestora dar cel mai adesea acei tipi deja au un rol important in viata lor.(aici fac referire deja la familie si responsabilitatile normale)
Nu orice flacau care deschide usa unei femei, care ii plateste un amarat de suc va ajunge sa fie respectat.
Totul se face cu o limita, o limita pe care un barbat adevarat cel mai adesea stie unde trebuie sa o puna.

91 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu te respect, Endoryus?

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

TU faci parte din putinele exceptii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am mai prins un pukimon!winking

| RAY a răspuns:

Cum a respectat barbatul femeia daca a sclavito timp de secole? hai sa nu fim ipocriti, nimeni nu isi cere sa o respecti e ceva de bun simt, respectul se castiga prin fapte parerea mea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cica barbatul trebuie sa protejeze femeia. Egalitate intre sexe nu exista desi sunt lucruri pe care si femeile le pot face. Respectul in ziua de azi costa, daca pot spune asa. Si sunt barbati prosti, care se lasa manipulati de femei. Si invers, normal. Unii se lasa calcati in picioare si injurati, insultati mai ceva ca la usa cortului. Pentru ce? Ca are fata c*r si tate. Daca ii dai fetei ce vrea nu e bine, daca nu ii dai iar nu e bine. Ea are voie sa iasa cu fetele dar tu trebuie sa ii ceri voie mai intai ca sa iesi cu baietii la o bere. E vorba aia: cine sa mai inteleaga femeile? Sau cum era. In fine. Cam are dreptate. Dar acum vorbim despre respectul femeilor. Sunt cazuri si cazuri. Dar, crede-ma ca stiu destule exemple de specimeme materialiste, care se asteapta de la baiat sa se comporte ca o sluga. Ea sa stea in varful patului si el sa le faca pe toate. Nu cumva sa isi rupa o unghiuta. De fapt, totul depinde de mentalitatea fiecaruia. Respectul se castiga, da. Dar nu te poti purta frumos cu persoane ipocrite. Sa vezi ce doare indiferenta. Le crapa orgoliul ala umflat cu 3 straturi de glet si fond de ten.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand barbati o sa fie tratati doar ca obiecte de facut copii, sa aiba grija de casa,mancare timp de mii de ani atunci putem vorbi,faza cu materialismul e din cauza barbatilor,femeile nu gasesc nimic atractiv la barbati asa ca barbati le cumpara cu banii,mare parte din barbati exista din cauza ca femeile nu aveau dreptul de a alege cel mai bun mascul,ele erau obligate de societate,familie, religie sa stea cu indivizi de slaba calitate genetica ceea ce a dus azi la multi masculi frustrati, complexati, cand femeile azi au un loc de munca, educatie, banii ele numai se simt atrase de masculi providers alegand masculi alfa da cum alfa sunt putini ele aleg beta cu banii sau se compromit cu unu de care se foloseste pana da un alfa

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am spus ca sunt cazuri si cazuri. Sunt si exceptii. Dar pe bune acum. Sunt destule fete care nu au trecut prin greutati, au fost crescute in puf si se dau mari doamne. Daca baiatul este sub ea, nu se uita. Nu il respecta. Poate tine si de educatie, familie si de cat de usor te lasi influentat dar te poti educa si singur, poti gandi si tu ca doar de aia ai minte. Daca o ai. Mentalitatea, am zis doar. E normal sa vrei mai mult, dar sa nu exageram. In timp ce femeia avea grija de gospodarie, copii, etc barbatul nu statea degeaba (nu toti). El aducea banii in casa, el avea loc de munca. Si e vina ambelor tabere. Ele se lasa cumparate si ei le cumpara. Atunci, dar noi vorbim de prezent. Daca stam mereu cu frica si facem ce vor altii e si normal sa se ajunga aici. Exista frustati si in randul femeilor si in randul barbatilor. Ma rog, nu mai continui. Am specificat in comentariul anterior ca ma refer mai mult la respectul fetelor. Cand o veni vorba de baieti o sa spun si acolo, ca am de unde. Ce pot spune? Sunt si eu o frustata care nu are ce face acasa si vrea sa scrie comentarii ca sa o bage lumea in seama.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Persoanele care nu prezinta gene bune sunt frustrate si complexate de fizicul lor mereu,nu e vina fete ca a fost alintata toata viata ei de barbati, barbati transforma femeile in materialiste si ipocrite, daca vezi ca multi arunca cu banii inca de la prima intarnire fata aia vede barbati ca niste bancomate, sunt multi barbati care profita de fete virgine doar ca sa faca sex cu ele ca apoi sa le lasa,fetele alea vor cauta razbunare sau nu se vor implica sau vor manipula barbati si i vor juca pe degete,nu sunt de acord nici cu feministele astea ca cauta barbati frumosi,bogati, prosti ele oferind doar sex la scimb, femeile uita ce e iubirea, feminitatea din pacate, numai stiu sa iubeasca cu adevarat devin tot mai materialiste, tot mai reci

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ai dreptate in destule privinte. Ti-am zis. Am vorbit despre femei acum si ce am observat eu la ele, dar pot spune si despre barbati. In legatura cu banii, e vina amandurora. A lui ca se lafaie si se da mare, a ei ca pe asta a pus ochii, pe bani. Dar isi putea da si ea seama ca el doar atat ii poate oferi. Sunt si aia importanti pe langa celelalte aspecte. Dar sa nu facem din asta un mod de a ne bate joc de altii. Iar ce ai zis tu de profitat. Mna, nu stiu ce as putea scrie. Daca ai incredere in oricine? E greu. E mai bine de persoanele alea care pun totul sub semnul intrebarii. Exista un sambure de adevar si in barfele pe care le auzi despre o persoana. Mai, si eu am zis de atatea ori ca ma razbun pe toti dar dupa realizam ca asta nu m-ar ajuta cu nimic. Stai un pic, te calmezi si dupa actionezi. Toti la furie suntem zmei. Nu mai bine imi vad eu de treaba mea?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate

| Drimmero a răspuns:

Eu sunt orgolios tare, nu as accepta sa imi deschida mie o fata usa, sa imi lase locul sa stau,, sa plateasca pentru mine si tot asa, pur si simplu nu suport ideea asta, eu am reflexul de a face pasul primar, sa fiu un barbat adevarat, uneori chiar 'galant'. Parerile sunt impartite,, nu e bine nici sa oferi totul pe tava, dar nici sa fii slujit, e chiar aiurea.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

"nu as accepta sa imi deschida mie o fata usa" Nu as avea problema cu asta daca am mainile ocupate, dar mi s./a intamplat de vreo 2 ori sa imi deschida fata din fata mea usa si sa ma lase pe mine sa intru dar eu m/am apucat de usa si i/am zis sa intre ea si gata. "sa plateasca pentru mine si tot asa" Cat despre asta, poate pot fi chemat prost dar platesc mai mereu eu ( nu ma refer acum cand sunt intr-o relatie, ci cand mai ieseam cu o fata la o cafea sau film ) din cauza ca orgoliul meu imputit nu ma lasa sa accept pomana de la altii, ca asa vad chestia asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nici eu nu accept pomana, nu prea imi place sa mi se faca cinste, eu ofer in general cand am si pentru altii, eu in general imi platesc consumatia mai mereu.

Frumos gestul tipei, si eu as fi ajutat-o daca era ea in locul tau, cu multe bagaje, ma ofeream cu placere

| T0T a răspuns:

Eu nu fac asta pentru nimeni și m-am contrazis des cu familia pe seama "învățăturilor" astea. Nu femeia trebuie respectată, ci calitățile omului(apropo omul nu înseamnă neapărat femeie...). Nimeni nu te pune pe tine sau pe altcineva să trăiți după asemenea principii(nu sunt legi din câte îmi amintesc).
Și femeile pot face multe lucruri extraordinare, dar pentru ele este mai greu căci sunt obișnuite doar să primească. De la cine primesc? De la cei care se comportă cum ai descris mai sus. Deci nu ar fi vina lor că nu oferă prea multe.

| T0T a răspuns:

"De rahat m-am facut in momentul in care te am bagat in seama"
Cineva a spus un adevăr...Altul cu probleme psihice aici pe TPU? Au de toate pe aici văd.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fetele/femeile sug p*&a. Mi se pare un tirg corect. Ai vrea sa fie invers?

| LoveSleep a răspuns:

Îți spăla pe jos, gătea, cosea, călca, mătura pe jos și îți spala farfuria după ce o lăsai pe televizor, pentru că îți era lene să o pui măcar pe masă. Și nu doar ție, ci și celor 9 plozi pe care i-ai făcut doar pentru că nu s-au inventat sau nimeni nu folosea prezervative și te gâdila prea bine ca să o scoți la timp. După care se ducea la copii și îi ajuta și la teme și mergea și la ședințele cu părinții.

Nu mă refeream la tine când am zis "îți" sper că te-ai prins.
Și am zis totul la trecut pentru că asta făcea o femeie acum ceva timp, ca să merite ceea ce ai scris tu mai sus.

Dar acum ne-am șmecherit și nu ne mai convine, vrem egalitate și vrem să avem aceleași drepturi ca și bărbații. Și avem pretenția ca treburile să se împartă și avem pretenția ca idiotul să-și ridice ciorapii de pe jos, pentru că noi suntem obosite și am lucrat ca și ei, porcii dracu.

Deci, femeile nu mai fac pentru bărbați ceea ce făceau odată, dar ei continuă să o facă. E puțin nedrept? Poate că da, dar eu zic că merită, după atâția ani în care le-am bătut, folosit ca pe niște cuptoare de plozi, înșelat și tratat ca pe niște sclave. Și totuși au continuat să rămână, marea majoritate.

| Nemessys a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......matate-si/

Poftim. Cred ca este o parte din intrebare care s-ar putea sa te intereseze :))). Am ramas surprins cand am citit faza aia.,, iar cand iesim undeva impartim in mod egal nota de plata, de fiecare data" =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ce pot sa zic, iti dai seama ca sunt multi care ar face orice pentru o bucata de ***. :) Iar pentru ca sunt atat de multi pupincuristi, fetele se invata cu naravul si se cred super-staruri. Cam asa apar si fitele si aerele alea de VIP. Si bineinteles ca profita de prostia si de dorinta barbatului de a f...

| OoBunnyoO a răspuns:

In societate, sau mai exact pe strada, cred ca fetele nu trebuie sa faca atat de multe pentru sexul opus pe cat trebuie sa faca barbatii. Intr-o relatie, insa, multi barbati sunt foarte cocolositi de femei. In sensul ca, femeia sta si face curat pentru el, sta si ii strange sosetele de pe jos, gateste, spala, curata, are grija de copii, isi aminteste cand sa le dea pastile, cand sa ii duca la scoala si in general are grija ca barbatul si copiii sa aiba mancare si sa nu traiasca intr-o cocina de porci.

Evident ca asta nu se aplica in toate cuplurile. Insa eu am avut problema asta cu aproape toti barbatii/baietii pe care i-am cunoscut. Chiar si cu prietenul meu actual, mi-a luat foarte mult timp pana cand l-am convins sa ia si el initiativa sa faca ceva prin casa. Daca eu nu spuneam ca ceva este murdar sau daca nu observam ca am ramas fara mancare in frigider, probabil ca ar mai fi trecut cateva luni pana observa el. Insa nu sunt singura care s-a plans vreodata de chestia asta, pentru ca si prietenele mele au sau au avut aceeasi problema cu prietenii lor. Absolut toate. De multe ori barbatii se comporta ca niste copilandrii de care cineva trebuie sa aiba grija. Si da, poate in societate femeia nu trebuie sa ofere atat de mult unui barbat necunoscut, pe cat trebuie sa ofere un barbat femeii necunoscute. Dar intr-o relatie cred ca ambii parteneri ofera si primesc diverse lucruri.

Cat despre faptul ca nu trebuie sa dai intr-o fata sau sa nu o injuri sau sa ii spui ca e urata/grasa, nu stiu, insa mie astea mi se par chestii de bun simt. Nu cred ca tine neaparat de sex. Eu nu i-as spune unui om ca este urat sau gras, indiferent ca este barbat sau femeie, asa cum nici nu as incepe sa dau in el aiurea si fara motiv. Stiu ca probabil acum vei spune ca nu este corect ca daca o fata vine sa te ia la bataie, tu nu poti sa dai in ea, insa cred ca un barbat are putere sa opreasca o femeie din a-l lovi, tinand-o de maini, de exemplu. Acum exceptand cazurile in care femeia este de 1, 90 si 100 de kile si barbatul de 1, 60 si 70 de kile. Insa atunci cred ca cel mai bine ar fi sa o ia la fuga. Niciun om normal la cap nu l-ar judeca.

| GoldenZenith a răspuns:

Simplu: nu ii respecta.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Scurt si la obiect.

| PersonajFictiv a răspuns:

Unele lucruri le facem ca sa aratam ca le protejam si nu abuzam de sensibilitatea lor, dar alte chestii care denota pupincurism nu isi au rostul.
Unele apreciaza si ofera respect la randul lor, majoritatea si-o iau in cap ca au primit prea multa atentie.
Depinde si daca acel tip se comporta asa cu cineva care merita sau cu oricine.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ok,unele chestii sunt cam true deoarece o femeie nu le poate face. Gen sa ajuti cand o fata e lovita de iubit,sau sa nu dai inapoi cand esti lovit de o femeie,sa ii duci greutatile etc, astea sunt lucruri pe care majoritatea femeilor nu sunt capabile. Dar partea ca sa nu ii zici ca e grasa sau altcumva,da-o incolo ca nu suntem zeite.
Mie nu trebuie sa-mi ia nimeni apararea, sau sa-mi traga scaunul la masa. Noi "va purtam copiii", noi "nastem" ===> Bullshit. Putem face si noi ce fac barbatii dar mentalitatea omenirii ne-o transformat in printese. Nu sunt feminista, urasc feminismul. Nu cred ca un barbat e egal cu o femeie sau invers. Fiecare e bun la ceva. De exemplu am pus multi baieti la skandenberg, merg la sala si ridic cateodata chestii mai grele ca unii baieti etc, dar in acelasi timp stiu si sa gatesc si sa fac si chestii mai "feminine".
E un subiect delicat si fiecare are parerea lui.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Ai pus copii mici si firavi la skan? tongue

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Cosmin86):

Adica?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

In Romania sunt ft putini care chiar stiu sa faca skandenberg happy

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Cosmin86):

Neeeee,fac de-ala "ca in curtea scolii" daca stii cum zic. Ma rog, numa ca e la liceu laughing

| syd a răspuns:

E normal ca sexul puternic sa-l ajute pe cel slab

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu.Femeile nu prea respecta sexul opus.laughing)Serios, noi nu prea facem gesturi din astea "galante", suntem invatate ca voi trebuie sa fiti. politicosi cu noi. Faza e ca nu ne asteptam sa ne tratati ca pe printesa blocata in turn, dar cumva avem pretentia sa ne deschideti usalaughingnu ca noi nu am putea, dar e dragut din partea voastra.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dragut nu este. Nu e ca o facem ca asa vrem/simtim nevoia, ci ca asa ni s/a bagat pe gat de mici copii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci n-ai face-o din propria ta initiativa?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Doar mamei mele sau prietenei mele o fac ca vreau, pentru ca le respect si consider un gest frumos asta, dar de ce as da 2 bani pe altele? Mai ales cand altele nu dau 2 bani pe mine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca iubita ta ar fi incantata sa vada cum ei îi deschizi usa si alteia i-o trantesti in nas.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar a fost. Mi s/a intamplat asta recent, acum cateva saptamani in Londra. I.am deschis usa sa intre, am intrat eu si dupa am vazut ca vine alta dar nu am asteptat.o si am dat drumu la usa. Avea porcarie de aia sus asa ca s-a cam trantit usa in nasul ei. Eram la banca. Cand a ajuns aia langa mine mi/a spus " as$hole " si eu i/am multumit, si prietena mea radea de nu mai putea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ar fi interesant daca toti ar proceda ca tine

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Interesant zici? Ma mir. Eu tot astept sa fiu facut misogin de vreo "printesa" cu aere de mare doamna pe aici. Poate maine laughing, acum e destul de tarziu la voi in tara.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce ai fi misogin? Mai degraba neconventional.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce stiu eu, fetelor le place sa foloseasca aiurea cuvantul ala cand nu sunt pupate in dos mereu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-au intalnit ele baiat cu adevarat misogin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Din punctul asta de vedere si cred, nu, sunt sigur ca femeile sunt mai inteligente ca barbatii. Stiu sa foloseasca sexul impotriva barbatului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. eu ca purtător de baloane şi veveriţă, respect omul indiferent de sex sau orice altceva, eu fac/ofer tot ce îmi stă în putinţă şi din plăcere, dacă e cazul, bineînţeles.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frumos din partea ta domne

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu respecta. Asta e chestia. Sunt egoiste. Doar ele trebuie sa primeasca, dar cand e vorba de oferit pauza.
Eu una nu astept sa imi deschida cineva usa, sa imi care pungile sau sa ma ajute in vreun fel. Atat timp cat am maini si pot, de ce as avea nevoie de ajutor? Ma descurc singura. Sau la partea cu salutatul, nu inteleg de ce suntem invatati sa ii bagam pe toti in seama si sa zambim. Daca eu nu suport persoana aia, o evit. Si salut pe cine vreau. Nu imi raspunde, se face ca nu a auzit, e problema sa.
Si respectul pentru sexul opus depinde si de niste chestii. Eu asta am observat. Daca esti idiot, urat, gras, sunt slabe sanse sa se poarte civilizat cu tine. Daca ai bani, masina, casa si arati bine sunt in stare sa te pupe in c*r. Nu mai conteaza ca esti prost de dai in gropi, daca ai bani e totul roz. Logic, plimbi fata peste tot, ii iei papuci cu sobolan mort lipit de ei, haine cu sclipici, o duci peste tot ca sa se laude si sa posteze pe Facebook. Ca daca nu face asta o ia razna. Doar trebuie sa stie toti pe unde umbla gagica. Iar apoi pleaca. Ai fost bun cu ea, nu a mers. Ce mai? Doar e albinuta. Zboara din floare in floare. Trebuie sa ii incerce pe toti. Asa-i frumos.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Pai daca ele se comporta asa, e discriminare si pentru barbati si pentru tomboys.

| apz a răspuns:

Nu știu dacă sunt anumite chestii pe care le fac femeile unde să se vadă respectul pentru sexul opus. Acest răspuns îmi aleargă prin minte. Momentan.

| anonim_4396 explică (pentru apz):

Apreciez onestitatea macar laughing.

| Habbsha a răspuns:

Nu fac nimic, indiferent de câte cct-uri din cele de mai sus faceți voi.

| anonim_4396 explică (pentru Habbsha):

Cum am zis si mai sus, macar apreciez onestitatea

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru anonim_4396):

Făceam referire la marea majoritatea a tipelor din ziua de azi. Și cam așa e. În general, cum le obișnuiți, așa le aveți. De asta vor totul pe tavă că au dat de niște pupincuriști care le-au dat impresia că așa e normal, ori sunt prea proaste.

| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Oral? Desigur, pot purta conversații la nesfârșit dacă subiectul e interesant.

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Exprimare greșită, dar m-am corectat în al doilea răspuns, specificând că nu făceam referire la persoana mea. De ce ți-aș spune ție ce fac și ce nu cu iubitul meu? Vezi-ți de treabăwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Sunt destul de deschisă încât să abordez și subiectul ăla, doar că nu-i văd rostul în a-l aborda cu tine. Cosider sexul oral ca fiind ceva normal într-o relație și nu mă sfiesc să spun asta. Știi de ce se cramponează? Pentru că ele nu simt nevoia să înșirie și altora tot ce fac cu partenerul lor (cum majoritatea dintre voi se laudă) și în al doilea rând, pentru că mai e mentalitatea aia înapoiată în care femeia e catalogată ca fiind curvă dacă face asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Am spus doar că sunt de acord cu sexul oral, nimic mai mult, așa că nu-mi băga tu pu** în gură. Și în ce telenovele vezi tipe povestind foarte amănunțit ce fac ele cu viața lor intimă? În general ajung să fie văzute ca niște panarame din cauza bărbaților care nu-și pot ține gura, că deh, trebuie să se laude că au reușit să i-o tragă și lu căprioara aia. Fete să fie prea deschise cu subiectul ăsta sau să se laude, nu prea am văzut, dar poate e din cauză că trăim înconjurați de oameni de vârste și mentalității diferite. În fine, după cum reiese, nu mă privește viața intimă a altora. Îți sugerez același lucru și țiewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Încă nu înțelege frate că n-am o problemă în a admite sau nu dacă am făcut asta... e vorba strict că n-am de ce sa-i spun unui străin acest lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Nu există jenă din moment ce am spus că sunt de acord cu asta. Şi una e să vorbeşti despre ciocolată şi alta despre intimități de genu. Dacă nu înțelegi diferența, e grav. În fine, eu am zis tot ce aveam de spus. Dacă crezi că am făcut-o sau dacă crezi că nu am făcut-o, pe mine tot în pul* mă doare. Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns (pentru fal0crat):

Stii cum e, de la distanta, daca vezi doi oameni care se cearta nu iti dai seama care e cel destept si care e cel prost.
E o problema de imagine, ca ele nu recunosc ca au facut sau nu s3x or@l.
Daca un idiot afla ca o anumita femeie a facut s3x or@l o catalogheaza curva,apoi mai spune si altora ca " meh, e o curv@ aia " fara sa ofere detalii, iar altul chiar crede ca e curv@, fara sa aiba argumente ca e asa.
In felul asta i se poate strica imaginea unei femei, care e open minded, i se poate strica imaginea si unii oameni nu o sa aiba dorinta sa o mai cunoasca din cauza unui zvon fals, oameni care daca nu auzeau chestia aia ii erau potentiali prieteni.
Vorbesc in general, nu ma refer la nimeni de pe site.

| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Când îmi crește pl, te anunț big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Ce e în neregulă la personalitatea mea? Tu pari cu mult mai mare ca mine, dar nu te comporți deloc ca atare. De ce e nevoie ca oamenii să vă vorbească vouă despre ce și cum fac ei? Care-i sensul și cu ce te ajută pe tine chestia asta de tot insiști? Ce e așa greșit că nu vreau să vorbesc cu tine despre asta? Păi și dacă mă întrebai cu o cheamă pe mama, ceea ce nu e un subiect intim, tot nu-ți răspundeam pentru că nu te privește. Și cum ai dedus tu din faptul că am spus că-s de acord cu sexul oral, că l-am și practicat? E ca și cum aș spune că n-am nimic împotriva relaților dintre persoanele de același sex. Asta mă face să fiu lesbi? Gândește-te puțin înainte să mai spui ceva!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru fal0crat):

Nu ma refeream la voi cand am zis chestia cu cearta, avea legatura cu ideea ca lumea judeca fara sa aiba nevoie de multe detalii.
N-ai intalnit in viata ta un baiat care sa spuna asta, e bun, dar asta nu inseamna ca nu exista.
Crezi ce vrei, ti-am zis doar o idee.

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns (pentru fal0crat):

Dacă eu sunt ipocrită, tu ești prost. Hai să încheiem discuția, observ că e prea greu pentru tine să înțelegi niște lucruri.

| Habbsha a răspuns:

Faptul că îmi implici familia într-o discuție care ne privea doar pe noi, nu face decât să demonstreze că n-am gresit numindu-te prost. Restul, e strict părerea ta de care mă doare-n pl.
Nu mai continua discuția că te faci de cct, nu că n-ai fi deja...

| GoldenZenith a răspuns (pentru Habbsha):

Arata-i cine e șefa, Octy!

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru fal0crat):

N-ai tu fata pentru chiloțeii ei. kiss

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru fal0crat):

thinking Nu poți dormi la noapte daca nu știi? Nu are importanță cum sunt eu. happy

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru fal0crat):

Haha! Fă-ți un ceai și dormi buștean sau nu, am alta idee! Recitește-ți vrajeala plictisitoare de aici și sigur te ia somnul!batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru fal0crat):

Ești atât de profund! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru fal0crat):

Drăguț. De jucărie?

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru fal0crat):

Hai, măi, că până la urmă nu ești o cauză pierdută așa cum credeam!
Frumos. happy

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru fal0crat):

IRONÍE, ironii, s. f. Vorbă, frază, expresie, afirmație care conține o ușoară batjocură la adresa cuiva sau a ceva, folosind de obicei semnificații opuse sensului lor obișnuit; zeflemea, persiflare.

Si eu care speram sa nu mă iei in serios happy

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru falocrat):

Așa o fi.

Răspuns utilizator avertizat