| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, va rog sa nu faceti misto sau sa radeti. Sunt intr-o relatie cu prietenul meu de 3 luni jumatate si nu am primit nici macar o floare de la el, iar cand iesim undeva impartim in mod egal nota de plata, de fiecare data. Credeti ca este normal? Trebuie sa recunosc ca ma simt ciudat oarecum..Va rog sa ma ajutati cu o parere sincera. Mersi! FUNDA

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Unde dracu scrie ca el trebuie sa plateasca tot? scrie pe el cash maker? fi serioasa. Platiti nemteste.Ca mai trece de la el un leu doi, 3 4 in plus e altceva.dar niciodata el da tot si tu nimic.Pui intrebare anonima, pui intrebare la misto, vrei si floare.Nu doresti sa te duca si cu taxiu acasa?

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Daca te deranjaza asa tare, de ce nu-i spui lui asta?
De ce nu vorbesti deschis cu el?!
Sper ca atitudinea si decizile tale nu vor fi influentate de ce vei citi pe aici, doar nu decid altii pentru tine.
De ras, rad.
Dar nu de situatie si de cum pui tu problema.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Nemessys a răspuns:

Ahm. cati ani aveti?
Daca sunteti mai mici, cand vine vorba de floare hai sa zicem ca este normal. Adica, nu stiu... Sunt baiat si sincer si eu as face la fel. Nu i-as darui flori.

,, cand iesim undeva impartim in mod egal nota de plata, de fiecare data". Din punctul meu de vedere, DA, ESTE NORMAL! Doar nu vrei sa-ti plateasca el de fiecare data. straight face Sincer, aici ai scris o prostie. Daca esti fata, asta nu inseamna ca trebuie sa fii tratata ca o regina. Adica serios, cine este el sa-ti plateasca tie bautura / mancarea?

| WaterDrop a răspuns:

Florile sunt pentru batrani, zile de nastere si inmormantari.

Nota de plata impartita in mod egal este un semn ca te considera egala lui si nu o femeie ce trebuie platita ca sa vina.Depinde in ce categorie te vezi tu.

Daca esti o piti, atunci nu-l mai chinui si cauta`ti unul care sa te sustina.

| AnastasiaK a răspuns:

Buna! Raspunsul la intrebarea asta nu il poti afla aici, indiferent cati vor incerca sa faca pe desteptii si sa-ti spuna(sper sa nu se trezeasca nicio "mama omida" totusi). Depinde strict de persoana si de perceptia lui asupra unei relatii. Spre exemplu, exista fete care, dintr-un exces de feminism, vor fi deranjate daca primesc cadouri sau daca plateste partenerul pentru ele. Din aceasta cauza sau din cauza unei perspective asemanatoare exista si baieti care nu fac aceste gesturi. Daca esti ingrijorata, poti discuta cu el aceste aspecte(ai grija sa nu fie sub forma unui repros) si vei afla exact motivul. Intr-o relatie comunicarea este cea mai importanta happy O zi frumoasa!

| sweetangels a răspuns:

Cati ani aveti? Daca nu sunt indiscreta, cum arati? Esti genul care se imbraca mai extravagant, care atrage privirile tuturor sau mai cuminte? Intreb ca sa il pot intelege...

| munteanuionvictor a răspuns:

E un răspuns util.

| alin131 a răspuns:

Comunicarea si sinceritatea intre voi este esentiala. Vorbiti liber si deschis.

| DiannaManole a răspuns:

Mmm, probabil nu e romantic. Lucrul asta trebuie sa vina spontan, nu trebuie sa-l impingi tu de la spate, cumpare-mi o floare, acum un inel. Romantismul la el se pare ca e ceva mai diminuat si pe buna dreptate, baietiilor chiar le lipseste asta. Chestia nu nota de plata mi se pare normala. Probabil starea lui financiara nu atat de buna si mi se pare echitabil sa impartiti nota de plata, nu vad nimic ciudat..nu scrie nicaieri ca el trebuie sa plateasca mereu. E egalitate intre sexe, vezi totul din perspectiva asta.

| Paraschiva_Plesca_1971 a răspuns:

In legatura cu floarea...sunt si eu intr-o relatie de un an si nici eu n-am primit nici-o floare laughing nu e un romantic stai linistita in legatura cu asta.I. legatura cu nota de plata, eu cu prietenul meu(avand o parecare vechime) platim cine apuca.Voi ca sunteti la inceput ar trebui sa iti plateasca el nota, dar osibil sa nu aiba o situatie financiara cam buna, sau sa fie un zgarcit. Daca baie un zgarcit scapa de el