| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, vreau sa spun ca azi dimineata la servici am avut parte de o scena pe care nu o voi uita niciodata....inca nu mi-am revenit psihic, era sa lesin noroc ca m-a trezit seful cu doua palme. O colega a noastra a iesit la intalnire ieri cu un tip iar astazi a venit mega nervoasa, a dat cu pumnii in masa vreo 5 minute apoi si-a trantit toate lucruriile de pe birou, a spart si o vaza. Era foarte suparata ca tipul cu care a iesit nu i-a platit consumatia si a trebuit sa si-o plateasca ea. Am incercat sa o linistesc cat de cat dar ea are ura fata de femeile care isi achita singure consumatiile, ea spune ca din cauza lor s-au stricat barbatii si acum nu mai platesc consumatia femeii cum o faceau barbatii adevarati pe vremuri. Este o femeie de succes care vrea sa fie respectata si rasfatata de barbat, eu o stimez. Voi ce parere aveti? E adevarat ca femeile care se tot ofera sa isi plateasca ba chiar insista sunt de vina ca acum barbatii nu le mai platesc consumatia pentru ca acum au scuza perfecta sa profite de independenta femeilor si sa scape mai ieftin? Eu personal nu gandesc asa, eu mereu achit tot ce consuma femeia indiferent de valoare.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ma mir ca o stimezi... poate de-asta ai si lesinat...happy

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu nu cred ca femeile sunt egale cu barbatii, ci cred cu tarie in superioritatea femeii fata de barbat. Astfel, nu consider ca femeia trebuie sa achite ceea ce a consumat, ci trebuie sa plateasca intreaga nota, inclusiv ce am consumat eu. Pai, ori suntem feministi ori nu mai suntem...nu? Eu sunt un feminist convins!winking

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, mergi urgent la cardilog, ca lesinatul tau de la atata lucru donota o problema de sanatate ingrijoratoare!

| SilentRain a răspuns:

In primul rand aia nu-i femeie e vreo fetiță nematurizata cu chip bătrân
Nu cred că respectul se rezumă doar in ați achita cineva consumația
Răsfățat meriți să fi atunci că și tu la randul tau faci asta pentru partenerul tău

Sincer daca povestea ar fi reală recomand sa trimiți acesta copila cu probleme interioara la un pisholog, deși nu cred că este reală povestea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o femeie ca ea de 30 - 35 de ani o ieșire îl costă pe bărbat 600 - 800 lei.

| Dandinelle a răspuns:

Daca s-au stricat barbatii din cauza altor femei care au platit, atunci de ce mai iese cu barbati? laughing) Daca mergi la intalnire ca femeie matura ce se prezinta ea, atunci ar trebui sa aiba bani la ea macar pentru consumatia ei. Eu daca sunt invitata in oras iau bani cu mine si in caz ca nu ne punem de acord cu plata, sa am de unde sa platesc. Asta inseamna ca si daca sunt invitata si stiu ca restaurantul sau barul unde mergem e mai scumput, ma limitez la ce consum. Acum de fapt intrebarea ar fi...ce face o femeie care se respecta? sta dupa barbatul care a scos-o la intalnire cand e vorba de nota de plata? sau se respecta?