| FeraruIonut a întrebat:

Cum sa i raspund doamnei invatatoare cand i mi spune ca copilul meu a ramas in urma cu cititul

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ii spui la fel cum ai scris aici, va intelege. Dar se pare ca tu esti copilul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îi spui că si taică-său incă se străduiește.

| relian a răspuns:

Te duci si o iei de git,pentru ca ea este acolo pusa sa invete copiii,nu doara sa stea cu ei.
Deci ala e jobul ei,iar daca observa chestii care nu-s in regula la copil,imediat sa anunte parintii,sa se mearga la doctor,pentru ca acel copil are ceva probleme medicale.
Cam asta ar fi jobul unei invatatoare,de aia se numeste invataoare sa invete elevii,nu sai raporteze la parinti ca au ramas in urma.

Deci trebuie sa mergi la un control medical,sa vezi daca aude bine,daca vede bine si cxe se mai face,stie doctorul ce teste se fac.
Un copil nu ramane in urma asa aiurea,iar fufa aia de invatatoare trebuie sa iti zica asta din timp,nu ca vai a ramas in urma.
Raporteazo ca nu-si face jobu si duti copilul la un control,nu strica sa faci asat, chioar daca nu are p[robleme, cel putin stii ca fizic, fiziologic, sau cum mai e, este in regula.

| VoidEternal a răspuns:

Întrebarea pe care ar trebui sa o pui aici este "ce să fac pentru a-mi ajuta copilul să citească mai bine?". Nu ce replica isteață ai putea să îi dai învățătoarei.

PS: "Îmi" se scrie legat.