| CiprianDCY a întrebat:

Cum sa ma ingras? am 52Kg, 1.65m, brunet, ochi albastrii.

5 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Si eu mi-as dori sa ma ingras. La 23 de ani am 44 de kg si 1.60. Prin miscare si mancare sanatoasa. Bafta!

| anutatuca a răspuns:

Pai depinde de organism de exemplu si eu mananc foarte mult si nu ma ingras sunt slaba si am 1, 55m si 40 kg sunt in clasa a8 a. Cand am fost la medicu de familie pentru ca eram racita am intreba de ce nu ma ingras si a zis ca s-ar putea ca am ceva care degeaba mananc ca nu se lipeste de mine nimic din ce mananc. Sper sa te ingrasi cat mai curand.

| TheMarius a răspuns:

Mancand ai incercat?

| MARIUS0987 a răspuns:

Buna Ciprian!
Sa te ingrasi nu cred ca ti-ai dori, mai degraba sa iti cresti masa musculara.
Pentru inceput ar fi bine sa conulti un nutritionist sa iti recomande un regim adecvat de alimentatie, iar mai departe sa mergi la sala pentru ati creste masa musculara. Desigur mai sunt variantele cu suplimente nutritive, pentru rezultate mai rapide, insa cu toate ca sunt bune, presupun costuri ridicate.
Deci retine! Alimentatie bogata, si mult efort fizic! Iti doresc bafta!

| ASTU a răspuns:

Frate am auzit si eu ca cica sa mananci dupa ora 8 mancare grasa cica te ingrasi mult, altceva nu stiu cum ai pute sa manaci mai mult.