| DarkGirl a întrebat:

Cum scap de timiditate? am 24 ani si sunt timida de mor

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să interacţionezi mai mult cu lumea exterioară, să dialoghezi, să abordezi diferite subiecte care te implică psihic, mersul prin baruri, terase ca apoi şi prin cluburi ca să vezi şi atmosfera de acolo, nu trebuie să te sperie.
Dacă nu simţi că poţi trece peste acest aspect poţi merge şi la o consiliere psihologică care sigur te va ajuta să te înţelegi pe tine şi modul în care trebuie să vezi ce este în jurul tău cu bune şi cu rele.
Baftă.
Pa, pa.

| cosminbacau a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ai incredere in tine oricum ai fi tu. Nu conteaza aspectul fizic, pentru ca oricand se va gasi cineva care sa nu te placa. Asta ni se intampla tuturor. Trebuie sa realizezi ca daca nu esti la fel de amuzanta, convingatoare, sau cum o mai fi cei din cercul in care te invarti tu asta nu inseamna ca nu poti sa surprinzi prin ce ai tu de oferit. Respira adanc si prima data fii tu cea care "conduce". Ce ai de pierdut?

| Aniii a răspuns:

La 24 de ani timida? cam ciudat infine...Nu este greu sa scapi. Oricine a fost/va fi timid. Dar nu e bine.Incearca sa ai curaj si sa fii optimista.Si sa nu iti fie frica de ce se va intampla

| ByBySwEetY a răspuns:

Provoaca`te sa faci un lucru ce nu ai avut curaj inainte. daca reusesti asta, vei reusi si mai multe lucruri, si incet, incet vei scapa de timiditate big grin
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa fii mai tare las` rusinea la oparte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mori, scapi, simplu.

| Gabryela5799 a răspuns:

De timiditate nu poti scapa cu una cu alta...in anumite situatii trebuie sa te provoci pe tine insuti pentru a face un lucru pe care nu credeai ca-l vei face vreodata...