| Masca100 a întrebat:

Cum se comporta cei nascuti sub semnul varsator?
Ce ii defineste?
Cum se comporta intr-o societate?
Cum iubeste varsatorul?
Ce calitati si defecte au?
Ce stiti din cele invatate de la varsatorii pe care ii cunoasteti, cum se comporta, atitudine, etc?(dintre prietenii vostri, rude, etc.)

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Buna,am sa iti zic prima oara despre cum ii cunosc eu, apoi am sa iti dau niste lucruri de pe niste site-uri.
Pentru mine,fiecare varsator din viata mea a fost cineva important care m-a marcat cu ceva anume.Dar varsatorii sunt in general niste persoane cu caractere puternice,orgoliosi care stiu sa isi spuna punctul de vedere chiar daca este nevoie sa calce peste alt cineva.Dar atunci cand cearta este evitata,iar parerile sunt comune,este foarte frumos si eu personal ma inteleg bine cu varsatorii dar incerc sa ii evit pentru ca aproape cu toti varsatorii din viata mea am avut conflicte,care nu s-au terminat tocmai fericit si acele certuri mi-au produs o anumita suferinta candva, dar oricum depinde si de persoana eu personal nu cred foarte mult in zodii.
CARACTERISTICI: - semn pozitiv, masculin
-semn de aer.
-culori: albastru, bleumarin, gri
-pietre pretioase:opal, safir, obsidian
- zi norocoasa:sambata
Calitati:capacitate intelectuala, calitati de comunicare, capacitate de a întelege notiuni abstracte
Defecte:idei fixe, spirit rebel, atitudine distanta
Nativul Varsator este imprevizibil, imaginativ, dornic sa îsi dezvolte ideile. Poate fi o fire rebela si rece. Este un om neobisnuit. Planeta Uranus, care îl patroneaza, îi confera vioiciune si originalitate. Nativul Varsator este activ, deloc plicticos. Are multe idei bune. Este atras de tot ceea ce este vechi, tainic si indescifrabil.

Nativul Varsator este un progresist. Pentru el, viitorul a început deja. Desi este individualist, îi place societatea, în care straluceste. Apreciaza modul modern de viata si progresul înseamna totul pentru el.

Soarele prost aspectat indica încordare si instabilitate. Ciudateniile lui îl fac pe nativul din Varsator sa para excentric. Din cauza modului lui contradictoriu de a gândi si simti, ia uneori decizii incorecte si este deseori nedrept în aprecieri.

Sanatate : Nativul din Varsator este predispus la boli ale inimii, spatelui, circulatiei sanguine (în special varice). Este vulnerabil la schimbarile de vreme si are nervi sensibili.Fiind un semn de aer, fix, nativii Vărsător, au principalul atribut gândirea. Ei sunt preocupaţi de relaţiile umane şi bineînţeles de cele de cuplu. În dragoste sunt oamenii marilor paradoxuri, când sunt departe de persoana iubită o doresc, iar când sunt aproape se simt constrânşi şi îngrădiţi, dorind să evadeze pentru a-şi regăsi libertatea. Ca amanţi sunt extrem de pasionali, dar şi incomozi.

Fiind un semn fix, iubesc plăcerea şi caută să fie perfecţi, "mult şi bun" fiind deviza lor. Problema este că îşi imaginează totul perfect, dar doar la nivel mental, concretizând destul de greu aceste vise perfecte.

Dacă reuşesc să-şi tempereze exaltările mentale şi să se focalizeze cu mai multă seriozitate asupra aspectelor erotice, atunci da, pot fi nişte amanţi de calitate, ideali. Nu trebuie lăsaţi prea mult să gândească, o şedinţă de masaj sau de relaxare, mângâierile şi tandreţea îi ajută să aibă sentimente, să fie permanent în stare de efervescenţă. În acest fel pot da un randament maxim, pe măsura împlinirii erotice.

Pentru Vărsător fiecare relaţie de cuplu este nouă şi merită atenţie şi, odată încheiată, ea constituie o experienţă permanent vie, la care el se poate oricând reîntoarce. Pentru ei nu sunt despărţiri şi lacrimi, nu există jurăminte şi infidelităţi, ci o prietenie eternă care lasă oricând loc relaţiilor amoroase. Sunt greu de găsit, dar dacă îi găsiţi, renunţaţi la orice mentalitate şi trăiţi cu voluptate şi extaz experienţa amoroasă la care vă invită. Aceasta va fi de-a pururi proaspătă, vie, regeneratoare.

Pentru a-i cuceri şi impresiona ar trebui să le stimulaţi imaginaţia şi să le oferiţi experienţe originale şi interesante. Trebuie să fii la fel de ciudat ca ei pentru a le stârni interesul. Simţul aventurii este foarte puternic, de aceea este important de ştiut că nu suportă banalul. Nu sunt ataşaţi de cămin şi iubesc lucrurile simple. Este esenţial să fie relaxaţi şi odihniţi; nu te plictiseşti niciodată lângă ei şi îţi oferă în permanenţă surprize atât plăcute, cât şi neplăcute.

Dacă vrei să te desparţi de ei, trebuie să fi cicălitor, gelos şi posesiv, să-i îngrădeşti libertatea, dar mai ales să-i ceri socoteală pentru tot ce face.

1 răspuns:
| Foartesecret a răspuns:

In cea mai mare parte ii defineste un comportament foarte diferit de ce ai putea gasi la alti oameni, o nebunie placuta si o indiferenta cu masura.Intr-o societate se comporta cat mai adecvat cu putinta big grin stie sa respecte un om dar stie sa-l faca sa se simta foarte bine in preajma lui.Varsatorul iubeste din toata inima lui si stie foarte bine cum s-o facabig grin este cel mai deschis si tot odata creativ dintre toate semnele zodiacale. Chiar si dupa ce te desparti de varsator va dorii sa ramaneti prieteni si te va respecta ca persoana. Defectele sunt ca la oricine dar apasa mai mult spre mandria de sine, pentru ca ei stiu de ce sunt in stare si ce pot face, asa ca cateodata lasa asta sa se vada prea mult la exterior. Iar calitati, sa-ti spun sincer ai putea gasi o calitate la el in fiecare zi chiar daca il cunosti deo viata sau de 2 zile!:*