| Nicoleta121735 a întrebat:

Cum se descanta un bebelus cand e deocheat?
Moduri mai simple.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O oala cu apa si se arunca chibriturile aprinse in ea apoi ceva de dumnezeu si semn pe frunte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te desculți și să porți pe tine cât mai puțin plastic.
Să stai cu picioarele pe sol, pe podea.
Să îl mângâi pe mâini și pe picioare astfel.
Când inspiri. să te gâmdești că prin mâinile tale care îl ating, scoți energiile negative din ele și le aduni la tine în abdomen.
Când expiri le scoți de acolo și le descarci în sol, în podea, prin picioarele tale.
Procedeul trebuie continuat până îi trece, dar nu mai mult, căci riști să scoți și din energiile lui, de care are nevoie.
După ce te antrenezi, o să simți cum curge energia prin tine și o să simți cum bebelușul se potolește.

| SilentRain a răspuns:

Arunca-l geam și cumpăra altul

| Emma30555 a răspuns:

Spune rugaciunea " Tatal Nostru"

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu exista "deochi". Daca bebe are probleme de sănătate consulta medicul de familie.