| robo7 a întrebat:

Salutare tuturor! eu nu prea cred in chestii cu blesteme, deocheat si totusi astazi fetei de care imi place i s-a facut rau, iar o colega ii descanta. Am privit-o toata ziua si aveam o dorinta de a o tine in brate imensa si mi-e teama ca nu din cauza mea sa se fi simtit rau sad
ce as putea face?

3 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

De ce sa se fi simtit rau din cauza ta? Nu ai tu nici o legatura.
Nu stii tu ce se intampla in corpul cuiva,se poate ca acum sa fie totul bine apoi intr-o secunda sa ii fie rau.

Poate nu a mancat sau ceva. Dar nu e vina ta.
Si mie,cand ma doare capul, bunica mea imi descanta si imi spune ca am fost deocheata de: un batran, o tanara, un tanar, un copil.

aici aflii despre deochi http://www.esoterism.ro/ro/deochi.php

Ia`o in brate si nu te mai invinui :*

| novem a răspuns:

Nu trebuie sa te invinuiesti, este suficient sa-ti para rau si cred ca i-ar fi prins bine o imbratisarewinking...cum sty deja, trebuie sa-i devi cel mai bun prieten al ei pentru ai atinge gratiile de scorpionca, si daca ai de gand sa faci tu primul pas ea poate te va respinge dar in gandul ei se va bucura enorm cand va vedea ca tie chiar iti pasa de ea tongue

| Gwin a răspuns:

Bai, eu din cate stiu(si nu sunt foarte experimentata in domeniu) deochiul se face din invidie sau dintr-un respect fals.
E posibil sa nu fii tu cel care i-a provocat asta, oamenii au multi dusmani. Dar e posibil sa fi mancat ceva stricat sau pur si simplu de la atmosfera incarcata sau o migrena cauzata de absolut nimic.