| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face sa hipnotizezi?

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Look into my eyes hypnotized

| alina_1192 a răspuns:

Nu oricine poate hipnotiza...trebuie sa ai acest dar si sa sa stii sa-l manuiesti

| Is There Love In Space? a răspuns:

Cu grija si cu atentie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt, hipnoza simpla (un fel de transa de relaxare) o poate face oricine. Trebuie doar o voce calma, joasa, un loc confortabil si anumite fraze care trebuie rostite. Secretul e ca persoana respectiva sta foarte comod, si in timp ce persoana care "hipnotizeaza" ii repeta sa se relaxeze, sa uite de sine etc, acesta intra intr-o transa superficiala. Spre exemplu, la facultate (sunt la psihologie), o profesoara specializata pe hipnoza a facut acest lucru cu noi. Dupa ce ne-am trezit din starea aceea, ne intreaba cat timp credem ca am fost in transa. Majoritatea am raspuns ca in jur de 10 minute. Ei bine, trecusera mai mult de 45 de minute dupa ceas, si ne simteam mai odihniti decat daca am fi dormit 3 ore. laughing
Exista si variante mai profunde, dar necesita pregatire speciala. Si mai important, nu poti hipnotiza o persoana care nu doreste acest lucru si nici nu il poti pune sa faca lucruri pe care nu le-ar face in stare de veghe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine

| denisbidascu a răspuns:

Ai un cerc si il invarti