| AnutzDragutz a întrebat:

Cum se indragosteste un baiat de tine daca iti este doar prieten? (evident ca mai are si alti prieteni + ca are prietena) Credeti ca ma place? Cat la suta? (raspundeti la toate cele 3 intrebari)

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

1. Foarte usor daca descopera la tine ceva ce nu are oricine.
2. Posibil.
3. Nu am cum sa aproximez.

Puteai fi mai explicita vorbind mai in detaliu despre relatia voastra. Daca sunt schimbari si e mult mai apropiat de tine decat inainte se poate sa inceapa sa te vada cu alti ochi. A fi prietena cu el e o mare ocazie. Inseamna ca il cunosti incat sa iti dai seama daca sunt schimbari majore in atitudinea lui fata de tine.

3 răspunsuri:
| Fifylici a răspuns:

Uite asa bine! ce conteaza ca mai are si alti prieteni este de ajuns ca relatia dintr voi 2 sa fie mai speciala si putin mai mult diferita fata de ceilalti. Poate ca la tine a descoperit ceva ce nu avea prietena lui sunt atatea cazuri reale si intodeauna este mai usor sa-te indragostesti de un prieten sau cel mai bun prieten dar insa tine minte o chestie
De la prietenie la dragoste poti trece usor dar niciodata de la dragoste la prietenie!

| AdY a răspuns:

1. Nu se indragosteste 2. Nustiu daca te place ca nu-s prietenul tau sa stiu ce si cum 3. 1000 la 100

| Renesmee1 a răspuns:

Dar daca acel baiat place alta fata sau va place pe amandoua? ce o sa feci atunci?