| MAIA18 a întrebat:

Cum se numeste vinul cel mai dulce sa nu fie acru?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vinuri dulci:

Muscat
Risling
Port
sherry

| relian a răspuns:

Vinul cel mai dulece,se numeste vin dulce laughing Mai orice vin poate sa fie si dulce,multe asa sunt,dulci,mai putin dulci,seci,ori mai putin seci.
Tu cumperi vin dulce daca de ala iti place.Dar sunt si vinuri la care nu se fac tipu asta dulce,asa cum este merlotu,asta se face doara sec sau demisec.

Dar sunt multe alte vinuri la care se fac toate tipurile ce am zis de la dulcle pana la sec. Scrie de regula pe sticla ce gen de vbin este,dulce,ori demidulce,etc.Tu incearca azi unu,maine altul,vezi care iti place,pentru ca au arome diferite,gusturi diferite.

Daca esti femeie incearca Lacrima lui Ovidiu,ala era un vin dulce f bun,asta daca or mai face aia,de nu au dat faliment.
In rest vezi tu la magazin, tamaioasa romaneasca, uite alt exemplu.
Sau Muscat Otonel, ori orice vin ce scrie pe el dulce, ori demidulce.
Vinul acru se numeste sec, asta asa ca idee.

| VoidEternal a răspuns:

Din cate știu eu vinurile cele mai dulci se numesc vinuri licoroase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică la marcă de referi?
Ce marcă de vin e cea mai dulce?

| TheStrategist a răspuns:

Se numește vin dulce rolling on the floor