| împreunăfacembine a întrebat:

Cum se poate stopa creșterea parului de pe mâini? Am mult par pe mâini și nu știu ce sa fac sa nu mai crească.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu se poate stopa cresterea parului nici de pe maini si nici cel din cap, sau alte parti ale corpului, deoarece este un proces normal si sanatos, care incepe cand te nasti si se incheie cand mori.
Dar te poti epila cu ceara calda, zahar topit, crema epilatoare sau rade cu aparatul de ras/barbierit.

| Invictusman a răspuns:

Prin tratament hormonal, dar nunai dacă ai par excesiv pe tot corpul.

| aumih16 a răspuns:

Nu exista dar daca vrei te poti epila! iti poti epila chiar tot corpul!

| stefiiii3 a răspuns:

Nu poti stopa cresterea parul de pe maini, cum nu poti nici cu cel de pe picioare. Iit recomand sa te epilezi cu ceara daca vrei sa creasca mai rar si daca vrei sa se imputineze, iti recomand epilarea definitiva ( nu este chiar definitiva, doar imputineaza cresterea parului, dar nu complet).