| ValyComan a întrebat:

Cum se traversează strada corect, fără riscuri? Pe trecerea de pietoni, dar fără semafor. Cum traversăm corect?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai evident ca nu te arunci in fata masinilor(cum am mai vazut) ca daca vin cu viteza s-ar putea sa te ia pe sus. Daca e traficul intens stai pe margine aratand ca vrei sa traversezi si astepti ca prima masina sa opreasca apoi inaintezi incet, adica ei sunt obligati sa-ti acorde prioritate.Sau traversezi impreuna cu alti pietoni.Nu stiu, asa fac eu happy