| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum stai cu tabla inmultirii? O stii pe de rost sau nu prea iti plac numerele?

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu am stiut-o vreodata

| Kaℓi a răspuns:

Nu o stiu pe de rost, o stiu logic, imi plac numerele, enigmele, Sudoku.
Tu? o stii? happy

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inca de mic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O știu pe de rost.

Chiar dacă nu mi-a plăcut niciodată matematica, consider că tabla înmulțirii e fundamentală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vremea mea tabla inmultirii era mai presus de tatal nostru.In clasa doua palmele erau vinete daca nu stiam o strofa de tabla inmultirii pe zi. Azi daca se termina bateria la calculatorele din magazine automat inchid magazinele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac numerele(nu mi-a placut niciodata materia numita matematica) cand aveam media 5 (sau nota 5 ) la matematica ma bucuram ca si cum as fi avut 10 la altele.

Imi plac insa jocurile cu cifre.

Cat despre tabla inmultirii echivaleaza cu cunoasterea alfabetului, e fundamental/esential de stiut(invatat).

Pot doar sa spun ca ma descurc.

| ubox7007 a răspuns:

Nu cred ca o stiu pe de rost, dar stiu cam fiecare inmultire pentru ca numerele sunt logice, nu e greu/

| Metan a răspuns:

O stiu pe de rost, ma.