| anonim_4396 a întrebat:

Cum sterg contul de pe facebook sau cum al dezactivez, plz funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK _ DEZACTIVARE CONT -
1. Te loghezi.
2. Click pe Account ( Cont, partea dreapta sus), Account Settings ( Setari cont).
3. In partea de jos a setarilor, gasiti "Deactivate Account" ( "Dezactiveaza cont").
4. Selectezi un motiv pentru care doresti sa dezactivezi contul, modifici eventuale setari ale grupurilor create, bifezi sau nu celelalte optiuni.
5. Click pe "Confirm".
Informatii importante privind dezactivarea contului :
datele personale nu sunt sterse
profilul este salvat pentru o eventuala reactivare
utilizatorul devine invizibil pentru ceilalti utilizatori
Facebook salveaza profilul, astfel încât în momentul în care decizi sa revii, toate vor fi la locul lor ( imagini, prieteni, aplicatii etc.)
SAU
STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Mersi fain big grin

1 răspuns: