| anonim_4396 a întrebat:

Cum te poti integra (mai bine) in societate? Ce trebuie sa faci?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sa fii deschis la orice subiect de discutie, adica sa ai socializarea in sange, asta trebuie sa ai ca sa rezisti.

| Cyrano a răspuns:

Sa mergi contra curentului, a prostiei, a tuturor lucrurilor lipsite de valoare. Fii original si cauta sa fii cel mai bun!

| Toma_Ana_Maria_1979 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa fii tu. Nu trebuie sa copiezi pe nimeni, originalitatea ii ajuta pe oamenii din jurul tau sa.si dea seama ce fel de persoana esti. Ar fi bine sa ajuti persoanele din jurul tau cand au nevoie, pentru ca daca au constiinta, la randul lor te vor ajuta. Fii sincer, sociabil, incearca sa iti dedici timpul mai multor pers. nu doar catorva, pentru ca restul vor avea impresia ca esti o pers. dificila.

| anonim_4396 explică (pentru Toma_Ana_Maria_1979):

Mda. Chiar o persoana dificila sunt.