| anonim_4396 a întrebat:

Daca tu nu te poti integra in societate din cauza manelistilor, drogatilor,homosexualilor, etc {ce va mai supara pe voi} cine anume crezi ca este de vina?!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tot în stadiul de negare ai rămas?

http://dexonline.ro/definitie/societate
Toți fac parte din societate, că îți place, că nu, inclusiv tu, și nu ai decât s-o accepți.

Iar dacă te referi exclusiv la grupurile lor (separate, nu puse laolaltă, cum ai făcut în întrebare), nu văd cine te obligă să te integrezi în ele, din moment ce (spui tu) nu-ți sunt pe plac.

Învață să respecți și libertatea celorlalți! Stai foarte prost la acest capitol.

| RAY a răspuns:

Manelistilor = e clar esti un sarantoc urasti tiganii cu banii
homosexualilor = si tu esti te renegi
drogatilor = si tu esti drogat de religie

ps nu ma jigni macar incearca stiu ca viata la cort nu-i prea civilizata dar totusi

| EmaS a răspuns:

Dar nici nu doresc sa ma integrez in astfel de grupari.

| Narfundo a răspuns (pentru EmaS):

Dar nu trebuie sa te integrezi in astfel de grupuri dar sunt unii care au probleme cu integrarea in societate din cauza lor!>

| EmaS a răspuns (pentru Narfundo):

Numai eu sunt de vina. Daca doresc cu adevarat sa fac ceva, pot.

| danay72 a răspuns:

Intotdeauna vor fi persoane care gandesc diferit de noi si care nu ne plac, dar intrucat suntem oameni care traim intr-o societate civilizata trebuie sa-i respectam.De fapt cand ii respecti pe alti te respecti pe tine insuti.Deci nu e vina altora, e doar a noastra, daca nu ne putem integra.Iar, daca o persoana se considera crestina si nu -i accepta pe cei din jur, indiferent de ce fac, are o grava problema de spiritualitate, pentru ca Isus, desi era perfect i-a tratat pe toti cu demnitate.

| Wøodenpints a răspuns:

Ce treabă au homosexualii şi drogaţii? Atâta timp cât nu deranjează pe nimeni, nu cred că-s o problemă.
Cred că o mai mare problemă sunt martorii lu iehova, care-ţi bagă biblii şi fluturaşi pe gât, de-ţi vine să le scoţi ficatul şi să-l calci în picioare.

| scary7 a răspuns:

Daca eu consum droguri asta inseamna ca nu te poti integra in,, societatea mea'' cei care consuma droguri cu ce pot sa te supere? De ex eu consum si cred in Dumnezeu si sunt convins ca mai sunt multi ca mine
http://www.youtube.com/watch?v=4n_qu3rEFcc

| Ochiverzui a răspuns:

Cred ca ai gresit punandui la un loc.
Manelisti-recunosc urasc muzica asta si imi zgarie urechiledar daca altii vor sa asculte.sa asculte n-am nimic cu ei
Homosexuali-Nu sunt rasista.Ar trebui sa fim mandri ca mai sunt si alti care isi accepta latura.Nam absolut nimic cu ei
Drogati-acesti oameni nu merita respect pentru ca se distrug pe ei insisi si de obicei ii fac si pe altii sa o faca
Nu cred ca este cinevea de vina. unii oamenii asa aleg sa fie.si in privinta
homosexualilor ei nu aleg.
Perspectiva ta mi se pare total gresita.