| mvcxzghjjhgfdsjhgf a întrebat:

Cum te simti cand esti indragostita?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

laughing
Cum? e ca o boala!
Simti fluturi in stomac de fiecare data cand te gandesti la acea persoana. Iti mai provoaca si greata pe deasupra, de parca mintea iti bate un apropo "heei, faci exces de el si ti se apleaca!"
Zambesti non stop. fara motiv. De parca ai suferi de vreo boala psihica.
Fiecare melodie pe care o asculti iti aduce aminte de el..si iar apar fluturii aia blestemati si toate insectele posibile in stomac.
Vezi totul roz! Urasc rozul. zici ca e culoarea bolii. Dar culmea, vezi totul perfect in jurul tau.
Daca ai ocazia sa il privesti adanc in ochi, te simti ca si cand te electrocuteaza.
Daca il mai si saruti. e ca si cum plutesti pe un norisor, iti mai lipseste o harpa.
Indragosteala e stupida..si dulce in acelasi timp. Cine o fi inventat-o.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Zeci, mii de fluturi in stomac, iar mintea ti se duce departe, departe, si e bine, ca daca ar functiona normal, cele mai multe cupluri nu ar exista. happy

| RAY a răspuns:

Obsedata compulsiv fata de persoana iubita + o placere imensa cand o vezi =placere ca cand manci ciocolata, multa dopamina in creier se eliberaza si drogul iubiri desigur Oxitocina se elibereaza cand faceti dragoste, un adevarat loborator chimical devine creierul tau

| gemeni6226 a răspuns:

Eu cand am fot indragostita m-am simtit foarte frumoasa, deosebita si speciala.Fiecare zi ma trezeam fericita cu zimbetul pe buze.Stiam ca si azi e o zi in care o sa am parte numai de sentimente frumoase pentru care merita sa traiesc.Simteam ca viata e frumoasa, simteam ca cineva m-a scos din anonimat si mi-a dat valoare.A fost o perioada nespus de frumoasa in viata mea care cred ca niciodat nu va mai fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idioată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca într-o ceață, dimineața. Te simți bine, dar nu prea vezi nimic din ce se întâmplă.

| CdeMetal a răspuns:

Udă jos.

| tehno125482 a răspuns:

Dragostea e o boala care nu ale leac

| ambicio a răspuns:

Zăpăcită.