| dorina195 a întrebat:

Oare ce simti cind esti indragostita? dau fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu cand sunt indragostita ma gandesc intr-una la persoana de care m-am indragostit, sunt cu capul in nori, il visez, zambesc fara vreun motiv anume, simt asa niste fiori cand il vad, simt fluturasi in stomac;
Cand am fost indragostita de prietenul meu ma pierdeam cand ma privea sau cand imi vorbeam, ma balbaiam, insa acum il iubesc si iubirea e ceva mult mai intens si iubirea adevarata vine in timp, cu cat cunosti mai mult persoana si te obisnuiesti cu acea persoana, aveti mai multe intamplari impreuna.
Oricum e un sentiment minunat indragosteala, acei fiori, emotia reverderii persoanei, parca nu mai ai pofta de mancare, nu mai esti atenta la scoala, iti tresare inima cand o/il vezi ...greu de explicat in cuvinte, ca dragostea nu se spune, ci se simte!

12 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

De unde stii care e cel mai bun raspuns daca nu ai simtit asa ceva?! Adica cel mai poetic raspuns? As putea sa ti-l dau eu dar nu am ce sa fac cu fundita ta.Eu colectionez "stupid", nu fundite! devil Daca ai putea sa-mi dai unul ti-as fi recunoscator!winking

| Farcas a răspuns:

Simti ca niste fiori prin piept care se numesc emotii, parca nu mai esti tu, te gandesti doar la el, el e cel mai bun si mai perfect din toate punctele din vedere...nu prea poti explica, doar cel ce simte stiehee hee

| elyssa20 a răspuns:

Ceea ce simti nu poate fi descris in cuvinte.Ai face orice sa vezi persoana iubita, sa va imbratisati, sarutati, alintati.cand iubesti simiti ca nu mai exista nimeni in afara de tine si persoana iubita.

| GdX a răspuns:

Fluturasi in stomac.

| mosu_9772 a răspuns:

Atunci cand sunt indragostit simt ca plutesc ma desprind usor de realitate acea persoana de care m-am indragostit mi se pare perfeta in toate privintele brusc viata mi se pare foarte frumoasa

| babygyrl a răspuns:

Simti ceva ce nu poti descrie in cuvinte. Esti mereu intr-o stare buna, poti asculta melodii ffff triste ca tot esti fericit. Este ceva foarte frumos, un sentiment pe care nu il poti descrie in cuvinte, ceva super.Ai face orice sa fi langa persoane de care iti place, atun ci cand o vezi simti o neliniste, oare daca il vad, se va uita la mine ceva de genu asta. Te gandesti tot timpul la el, te intrebi oare ce face acum, se gandeste la mine. Am fost si eu indragostita dar atunci cand l-am iubit mai tare desi nu eram impreuna totul s-a spulberat, am aflat ca el are pe cineva si nu mai cont. Imi venea sa me omor nu altceva, pentru ca nu am avut parte niciodata de iubire reciproca din partea cuiva si e adevarat nu dramatizez. Nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva. Cand esti indragostita totul este frumos si bine, si sper ca si eu voi fi o data si o data.

| uningermik a răspuns:

Pai ce sa simti ceva frumos.

Ceva ce nu poate fi explicat in cuvinte...

| Rasta Man! a răspuns:

Fluturași în stomac... happy

| addicting a răspuns:

Pai.ma simt ca in al 9-lea cer mai ales atunci cand respectivul ma priveste in ochi sau cand pur si simplu ni se intalnesc privirile, daca ma intreaba ceva simt ca ma topesc iar cand il vad, parca ma nasc din nou... xoxo

| andreea_6295 a răspuns:

Pai eu cand sunt indragostita de un baiat as vrea sa ma intalnesc cu el peste tot: in oras, in parc, la scoala laughing. si dau exemplu cu baiatu` la care tin eu pentru ca ne-am despartit [sad]: cand sunt la scoala as vrea sa vina si el p`acolo, cand trec prin parc as vrea sa fie undeva sa-l vad, cand ma duc acasa prin oras la fel day dreaming. la tara as vrea sa vina si el cu gagicu` varamii la noi big grin whistling. stau toata ziua pe mess asteptand sa intre si el sau sa`mi trimita un sms pe tlf sad. dar nimic din toate astea nu se intampla rolling on the floor rolling on the floor. atat despre mine big grin. tu chiar n`ai fost indragostita niciodata :O?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fluturasi in stomac de fiecare data cand iti intalnesti persoana iubita, tot timpu te gandesti la respectivul, vorbesti numa despre el, ai vrea sa fi cu el in orce clipa, sa nu va despartiti niciodata :X asa sunt eu acum laughing tongue

| pavilion012 a răspuns:

Cand sunt indragostit, sunt mai bun!

p. s. nu am raspuns pentru fundita tongue