| cîrne a întrebat:

Cum ti-l imaginezi pe dumnezeu? dar pe dracu?(fizic vorbind)

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Buna!, Dumnezeu, mi-l imaginez a fi TATA!, iar pe Dracul mi-l imaginez cel ce ma TRADEAZA!, Pa, pa!

15 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Pai pe Dumnezeu mi-l imaginez inalt, imbracat intr-o pelerina alba lunga pana-n pamant, cu barba lunga, iar pe dracu' urat, cu coarne si coada, rosu... happy

| xibalba a răspuns:

Ca stan si bran laughing

| ViVi a răspuns:

laughing sincer nici nu vreau sa ma gandesc atata timp cat imi imaginez degeaba fara folos laughing)

| JustMeFlory a răspuns:

Pai Dumnezeu mi-l imaginez alb, maree, mai mult un spirit si cu barba, dar nu prea lunga.
Dracu'se stie :urat cu coarne, rosu si cu o figura nebunalaughing

| TheToxicNightmare a răspuns:

Pe dumnezeu il imaginez cu placere dar dansul(nici nu vreau sa mai aud de acest nume sau sa il rostesc)nici nu vreau sa mi-l imsginez nici un pic.

| Artemiss a răspuns:

Pe Dumnezeu nu pot sa mi-l imaginez...imi imaginez doar ceva luminos si atotputernic.
Pe Lucifer, tinand cont ca a fost inger, mi-l inchipui ca pe un barbat frumos dar cu o privirea rea, care te ingheata...

| www a răspuns:

Dumnezeu- Un batran cu par lung alb cu o privire "calda".
Dracul- Avand in vedere ca dracul=Lucifer si ca lucifer era cel mai frumos ingere: Superb, cu o privire seducatoare.

| hominid dreak a răspuns:

Cum sa-ti imaginezi ceva ce nu cunosti? Unii se gandesc la Dumnezeu ca la dracu, iar la dracu se gandesc ca la Dumnezeu.

| TeoIonela a răspuns:

Pe Dumne4zeu mi-l imaginez mai alb la fata, cu barba scurta cu mustata, un om pasnic/... iar pe dansullaughingun handicapat cu 2 cornite si rosu la fata si cu tricou nike.laughingglm mai...toate fara ultima parte(cea cu tricoul)

| m4them4tic a răspuns:

Pe Dumnezeu mi-L imaginez aratand ca "Albus Dumbledore"(Harry Potter).Celalalt...no comment.

| theodoraafi a răspuns:

Pe Dumezeu mi-l imaginez un barbat foarte inalt, blond, ochii albastri, ceva de o frumusete rara.
iar pe ala de jos o hidosenie...straight face

| EcstasyW a răspuns:

Nu til poti imagina pe dumnezeu...pe dracu dal draculaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule ar fi trebuit sa citesti "Fefeleaga"care spunea ca;-Omul rau e dracul... Dnz cred ca nu-i greu de conceput dupa asemenea declaratie. e tot om dar opusul dracului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Dumnezeu, un om cu barba lunga, alba si par lung, tot alb, dar fara nici un rid pe fata, imbracat in haine albe si ochi albastri, si un chip bland.La celalalt nici nu vreau sa ma gandesc... dar cred ca arata ca un om normal, numai din faptele lui putand sa-ti dai seama cine e de fapt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea pot sa mi-l imaginez pe dracusor pentru ca poate lua orice infatisare.ca doar de-aia se cheama draclaughing. probabil ar avea aceeasi privire.malefica... care face diferenta happy