| maria4320 a întrebat:

Cum va manifestati voi cand sunteti furiosi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
E belea în cartier când sunt furioasă.
Închid telefonul mobil, nu răspund la cel fix, nu vorbesc cu nimeni din teama de a nu-mi descărca nervii pe cine nu trebuie.
Mă retrag în cameră, ascult o muzică mai zgomotoasă, fac curat, scriu, mă uit la tv, orice altceva care să-mi distragă atenția și să mă calmeze.
Însă de cele mai multe ori plânsul îmi este cel mai bun terapeut și asta din cauză că nu fumez, nu consum alcool, droguri sau să fac abuz de mâncare.
Cam așa stau lucrurile la mine pe țărm.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Ma retrag singura in camera si imi pun muzica, sau ma duc sa ma plimb singura. Si mananc ciocolata. Nu imi place sa stea cineva pe capul meu sa ma intrebe ce am. Imi revin repede, dar oricum ma descarc pe un ursulet mare, care mai primeste cate un pumn sau cate un sut de la mine, dar noaptea il iau langa mine si ii trece supararea laughing

| alma a răspuns:

Depinde pe cine sunt furioasa, poate fi sotul, copii sau seful, la fiecare ai o reactie aparte. CALMEAZA-TE

| elena a răspuns:

De unde atata calm?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ascult muzica si ies din casa.Ma duc in oras si ma intorc atunci cand m-am calmatbig grin

| cris82ro a răspuns:

Nu vorbesc cu nimeni o scurta perioada de timp! Plec si ma plimb. ma linistesc singur si gata! O noua zi! tongue