| popescuhertz a întrebat:

Cum vedeți viitorul relațiilor de cuplu în contextul actual al tehnologiei și al rețelelor de socilizare?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incert. Mai ales ca unii apeleaza foarte mult la asa ceva. Dar in privat, nu stiu sa isi solidifice relatia.

| gemeni6226 a răspuns:

Sincer era mai bine inainte cand nu erau retele de socializare pentru ca creeaza impresia caci posibilitatile sunt nelimitate si asta e capcana ca de fapt nu e asa -deoarece nu ai cum sa cunosti bine un om la distanta.Si dispare si interesul de a cunoaste bine o singura persoana pentru ca este creata impresia falsa caci daca o relatie nu merge sunt sute -dar de fapt asta e doar o iluzie.Pe vremea cand nu era internet nici telefoane mobile prieteniile erau mai de durata si mai solide deoarece singurul mijloc de a te cunoaste cu cineva era intilnirea personala reala.Si nu schimbai replici pe Facebook sau pe mobil ci stabileai o intalnire pe telefonul fix.Mi-ar parea bine sa gresesc dar asta vad la generatia tinara.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Unul în strainezia și celălalt în tara. Când se întâlnesc în concediu stau amândoi în pat cu pernele la spate și cu telefoanele în mâini iar copilul/ copiii la masa pe tableta. Și când se întoarce la munca și copiii plâng după el celălalt îl liniștește spunandu-i sa taca fiindcă la anul când vine o să-i i aducă un telefon Smart și o bicicletă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea soldat commando el bucatareasa si femeie de servici.
Obsesia femeilor de atentie de pe retele de socializare si aplicatii de intalniri o sa fie de un narcisism nemaintalnit.