| anonim_4396 a întrebat:

Cum vedeți voi relația dintre iubire și cunoaștere?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce cunoastere? iubirea nu este o cunoastere, este ceva ce simti

| SilentRain a răspuns:

Full HD

| RainmakerX a răspuns:

Cunoasterea partenerului?
Da, este o corelatie mare intre cele 2 variabile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea poate fii oarba uneori, asa ca trebuie sa ai grija pe cine alegi sa iubesti.
Cunoastere? In general trebuie sa fii doar atenta la persoane si din alte experiente/ a tale sau povesti, tiparele se repeta si sunt la fel intre persoane si se aseamana.

| TristanTzara a răspuns:

Nu e nicio corelație clară. Cu cât cunoști mai mult, cu atât poți iubi mai puțin ceva sau îl iubești mai mult, depinde de obiectul iubirii.