| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se par profesorii din ziua de azi?

7 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Majoritatea sunt nepregătiți. Nu au nicio treabă cu predatul și nu știu sa empatizeze cu elevii/studenții. Rar sunt câțiva mai ok.

| oglindasultanului a răspuns:

Falsi cu alte interesewinking

| FaraNumePls a răspuns:

În mediul rural sunt slabi rău (și la propriu și la figurat laughing ). Cei din mediul urban par mai pregătiți, mai cu fițe puțin laughing

| ShaOfHatred a răspuns:

Unii sunt profesori, altii sunt ca si un parinte, altii sunt degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De toate felurile. Unii foarte de treabă pe care să-i poți numi și "amici" și cu care poți vorbi deschis despre orice, unii "răi", dar mai bine spus severi, pentru că acei profesori "răi" sunt de fapt buni, nepermițându-le elevilor să-și bată joc de ei, unii complet neapți pentru funcția de profesor (am întâlnit o profesoară de fizică care era, la propriu, analfabetă și ne dictă definițiile din carte, nu din capul ei, ea neștiind fizică aproape deloc să predea, iar notele le dădea după cât de mult favoriza elevul respectiv) etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii sunt foarte buni in acest domeniu, au toate calitatile unui adevarat cadru didactic, in schimb altii isi bat joc de noi in diferite moduri.

| Teffan a răspuns:

Nu am o parere despre ei, isi fac meseria.
Sunt diferiti, de la om la altul.