| Genevaaa a întrebat:

Cum vi se pare ideea de a va muta cu cineva iubit? Mie mi se pare ca se duce sclipirea, va vedeti in fiecare zi, aveti totul pentru voi și parca nu mai e nimic special. Poate vrei ceva nou, dar trebuie să fii serios

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu e nimic rau, atata timp cat relatia e una reusita si armonioasa, sa stii ca se dezvolta o legatura mult mai presus de simpla relatie cand doar va intalniti cand si cand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca nu vrei o relatie de durata si doar aventuri ici colo

| Freya1 a răspuns:

Ca sa te muti cu cineva în aceias casa trebuie sa fi și pregătit.Adica sa ai o vârstă matura, sa fi deja cu acea persoana de ceva vreme și mai ales sa îți dorești o familie.
Dacă sunteți de o săptămână doar sau o luna e normal sa îți fie cumva sa va împărțiți tabieturile.

| Genevaaa explică (pentru Freya1):

Îmi dau seama

| VoidEternal a răspuns:

"Cum vi se pare ideea de a va muta cu cineva iubit?"

Absolut firească și naturală. Daca ești deja împreună cu partenerul tau de ani și încă ai dubii, înseamnă că relatia voastră scârțâie.

Nu o sa uit niciodată sentimentul pe care l-am avut când m-am mutat cu prietena mea când ne-am văzut singuri în apartament in mijlocul cutiilor cu chestii. Cu adevărat o senzație unică.

"Poate vrei ceva nou"

Daca vrei ceva nou, caută-ti ceva nou și nu te mai juca de-a relația.

| wildthing a răspuns:

Ca sa nu mai vorbim de faptul ca e posibil sa ai nevoie sa intri dupa ea la baie si sa miroasa urat...nu?winking

| Genevaaa explică (pentru wildthing):

Ce sa miroasa urat?