| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare lumea/ societatea din ziua de azi?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca e greu de observat ca in fiecare zi suntem pe o noua culme atinsa de omenire in toate domeniile.

| ReddY25 a răspuns:

S-a schimbat cu mult fata de ce era

| goguPatent a răspuns:

Din ce punct de vedere?
Că științific și tehnologic clar suntem în cea mai buna perioada, nu încape discuție.

Moral ne-am putea păcăli că ar fi existat vremuri mai bune doar că atunci lumea era constrânsă de necunoscut și de spiritualitate.

Din punct de vedere al calității vieții clar nu exista comparație pentru societatea de azi.

Cred că singurul lucru la care nu excelam in ziua de azi sunt resursele naturale.

| DovleacTurbat a răspuns:

Distrusă, europa cea mai degradată.

| suntserios a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Interesant. Sunt curios cate continente ai vizitat până acum. Mai curios sunt daca ai rezista mai mult de 2 săptămâni într-o țară din Africa sau Asia de sud

| EliLeli a răspuns:

Cea mai buna din cate au fost vreodata.

| MorcovMajestic a răspuns:

Okay

| Editocroci a răspuns:

Păi uită-te pe TPU dacă vrei răspuns. Avem un admin cu capu care șterge întrebări care dezvăluie niște adevăruri, niște utilizatori, unii mai buni, alții mai răi. Majoritatea răi.

| Dvi2002 a răspuns:

Romania=Dezastru

| suntserios a răspuns (pentru Dvi2002):

Să înțeleg că România a fost vreodată mai bine că acum?