| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare numele Suraj? Dar Jutandel?

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Astea sunt nume?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Aparent, da.

| SilentRain a răspuns:

Oribile

| Darkmagic a răspuns:

Nu mi se pare, sunt chiar bizare, raportate la Romania sau la spatiul european, caci "Suraj" de exemplu, se racordeaza cu succes la regiunea India-Pakistan.
Acolo da, e ok sa te numesti Kumar Suraj (de exemplu).
Pus insa in Romania si legat de numele de familie de esenta romaneasca, (Ion, Popescu, Grigorescu), etc, scuze, dar suna ca un...coor.
Aveam in Ro un vecin traumatizat de o astfel de cretinitate, pentru ca parintii, in infinita lor "inteligenta" il botezasera Kennedy...doar ca pe nefericit il mai chema si Crăcan. big grin
Sfatul meu e sa nu te joci cu ceva pe care il vei purta toata viata, cum e numele.

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Exemplul este real? Mi se pare ciidat.

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Suraj Grigorescu sună chiar fine!

| noname2021 a răspuns:

Zici ca sunt nume extraterestre

| Theodora373 a răspuns:

Puțin cam ciudate... (no hate)