| Liviu321 a întrebat:

Cunoasteti joburi pentru elevi? am 16 ani si vreau sa ma angajez( nu la mec) dar nu stiu unde. va rog dati`mi un site ceva.

Răspuns Câştigător
| Aykomittt a răspuns:

Inscrie-te la o firma gen Avon sau Oriflame,inscrie-te la un partid.
Depinde in ce fel de mediu traiesti,daca stai intr-un oras mai mare poti cauta un post de baby sitter sau ingrijitor de animale(ii plimbi cainii omului si le dai de mancare).
Nu stiu ce aptitudini ai tu, dar daca te pricepi la desen ai putea incerca body painting prin parcuri(vei avea multi copii pe post de clienti) daca ai voce poti intreba pe la terase si restaurante daca au nevoie de artisti.
Poti confectiona accesorii apoi sa le vinzi(desi e cam complicat).

Ti-am spus toate ideile pe care le-am avut eu si iti spun din experienta. Ca e cam greu sa te angajezi la varsta asta pentru ca nimeni nu vrea minori, mai ales unii fara experienta.
Insa daca orasul iti permite si ai curaj poti incerca unele din propunerile mele.