| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti vreo persoana care sa infectat cu gripa porcina, sau a murit din cauza acestui virus?
Ori va speriati numai cand auziti la stiri?

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Personal nu cunosc pe nimeni, deocamdat gripa sa mentine departe de orasul meu. speriata nu sunt deloc, este o griopa ca oricare care daca este tratat la timp poate disparea.

| juniper a răspuns:

Sincer nu ma sperii de gripa asta, este doar o gripa cu o febra mare.

| Catalion a răspuns:

Eu am avut aceasta gripa porcina anul trecut. Am stat mult si bine in spital, in carantina si am luat multe pastile si am facut multe injectii. Surprinzator m-am vindecat mai repede decat oricine din spital care era infectat. Acum sunt imun la gripa porcina, ca mi-a confirmat si doctorii si ma laud cu astabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Până în prezent nu cunosc pe nimeni într-o astfel de situaţie.
Iar când este vorba de moarte, tot murim, dintr-un motiv sau altul.
pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@jessyka-eu ma refeream chiar la tine daca cunosti personal vreo persoana infestata...
Deschide ochii...nu ziarele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc 2 persoane care au avut-o. S-au vindecat. Eu nu sunt speriata. Ezit inca sa ma vaccinez dar trebuie sa-mi iau decizia destul de repede pentru ca am un astm alergic si complicatiile respiratorii ma cam ingrijoreaza. Cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut
nu cunosc
m-am speriat putin, de cateva ori, de fiecare data mi-am revenit

anul asta am crezut de 2 ori ca am aceasta gripa, nu am avut-o, in timp ce-mi puneam intrebarea si faceam tratament... e foarte curios ca nu-mi mai era frica deloc
daca vi se poate intampla asa ceva, trebuie sa nu intarziati sa mergeti la medic, doar netratata corespunzator pot apare alte complicatii...
se trateaza ca orice gripa, multa sanatate tuturor
pe. s. orice gripa netratata duce la ce poate fi mai rau - concluzia?