| Dizzydizz a întrebat:

Ce s-a mai intamplat cu gripa porcina?
Nu am fost atenta la stiri in ultima perioada
mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

S-au rarit mult cazurile de gripa porcina, slava domnului!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Datorita campaniei de vaccinare si perioadei geroase, epidemia s-a stins. Ministerul Sanatatii raporteaza doar foarte putine cazuri in ultima saptamana (intre 0 si 30 pe zi, in timp ce inainte erau peste 100 pe zi). Era de asteptat ca gerul sa linisteasca epidemia, insa fara vaccinare, ea va reizbucni la incalzirea vremii.

daniela
| daniela a răspuns:

A venit frigul si a murit virusul

| cosima11 a răspuns:

A disparut in mod subit se pare ca`. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A murit porku 0, adica cel de la care a pornit gripa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe site-ul ministerului sanatatii, si-o sa vezi evolutia in dinamica.

| swetty23 a răspuns:

Sincer nici eu nu stiu sigur ce s-a mai intamplat insa ceea ce sunt sigura este ca se pare ca s-au cam rarit cazurile, sper sa scapam de ea(gripa porcina) cat mai curand