| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai 21 de ani și oamenii îți spun că arăți de parcă ai avea 16 e de bine? big grin

Voi vedeți chestia asta ca pe un atuu?

64 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e mentalitatea generației noi, sa arate cat mai maturi si le si iese.La 14 ani parca au 20 sau mai bine si la 20 parca au 50 si tot asa.Nu e in regula de loc.
Mai bine sa arăti mai tânăr decât prea bătrân pentru ca atunci o sa iti ti frumusețea si starea de bine pentru mai mult timp.Cand va trece moda de umblat după mamaia cu operații estetice si se va plictisi lumea de atata "maturitate" fizică multi isi vor plânge in pumni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi esti draga asa ca nu te contrazic happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai, contrazi-mă, te rog...dar ca la carte.winking Cu argumente, frumos...
Oare martirii s-au tâmpit de tot că au avut această putere supraomenească de a se lăsa devorați de animale pe arene? happy De ce nu s-au lepădat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Noapte buna bucuvineanco :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ai fi avut curaj să îmi explici, nu aș fi mușcat...prea tare. happy

Be brave!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O voi citi draga happy nu fug eu de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-am imaginat că pot fi atât de persuasivă. surprise

...Și dacă o citești, ori ți se schimbă viața cu tot ce ești și te îndrăgostești de Hristos, ori faci rost de mai multă crezare când "le dai în cap" cre(ș)tinilor, din moment ce nu vorbești "din burtă", ci ești om ce a studiat problema.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nop, nu esti, eu credeam oricum in Dumnezeu, nu trebuie sa citesc acea carte sa cred in Dumnezeu sa u sa merg la biserica, faptele conteaza cel mai mult, am cunoscut pocaiti care se dadeau ceea ce nu pretindeau a fi, doar vorbele erau de ei dar faptele ii contraziceau spusele. dar o voi citi dar nu ca mai convins tu ci ca trebuie sa o fac, mai am inca o carte de citit, toate la timpul lor.
eu nu am nimic cu crestinii, eu nu am nimic cu nimeni happy fiecare e liber sa creada in cine vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare un atuu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, uitasem.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ca baiat la fel, e misto sa fi mai tanar fizic decat mai babaciun, inseamna ca imbatranesti mai lent.

| Jade20 a răspuns:

In ziua in care implinisem 18 ani, eu si bunica-mea dadusem peste o femeie de pe la blocurile vecine, o baba, ii spusese ca este ziua mea, la care baba:
"Oo vai, si cat face? 13 ani?"
"Nu, 18"
N-o luasem ca pe un compliment.

Asta cu sa arati mai tanar/a decat esti cred ca conteaza abia dupa o varsta incolo, de regula 30-35+, cand incep sa apara semne pe piele precum riduri s. a.

Mai jos de atat nu are farmec. La 21 esti deja destul de tanar/a.
Ar fi culmea sa vrei sa arati ca un copil, poate doar daca ai complexe (probleme cu propria-ti imagine) si tu de fapt sa te simti batrana cand nu esti.

| StrongHeart a răspuns:

Era o problema daca iti spunea ca te comporti ca la 16 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Nu e greșit nici așa. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da, bineînțeles. Dar acel tânăr e mai bine sa nu insemne fata și corp de băiețel.
De ce mi-a dat ignor ray? laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, eu am zis in contextul in care imbatranesti mai greu.
Apropo, sapt trecuta au aratat astia in ziar un rus de 32 ani care arata de 13! Nu imbatraneste cel putin pe dinafara, are gagica, lucreaza omu.
Deci copil copil, si nu stiu de ce, il deranjeaza! Culmea.
Si eu aratam mai tanar decat era, la fac in loc de 37 ani, profii imi dadeau 24 de ex, dar nu ma deranja.

Nu stiu de ce ti-a dat ignore RAY.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Cum de te-ai apucat de facultate la 37 de ani?
Spune-i ca nu am nimic cu el și sa fie mai puțin sensibilos. Dar sa lase ignorul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Și mai spune-i ca nu credeam ca e asa de frumos. laughing

| mgtow a răspuns:

Mas bucura pentru ca ma considera tanar. Mie mi se z8ce des ca am 5 ani mai putin cand ma vad oamenii.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Fii pe pace, ca si eu sunt blocat de multi; chiar de mai multi decat credeam. Si asta din pricina convingerilor religioase. Deh, inca traim in evul mediu. Sau inca sunt copii aceia care blocheaza pe altii -ca tot vorbeam de varsta.
Porunca "Sa nu ucizi" are foarte multe ramnificatii", ca de altfel toate cele 10 porunci. In cazul nostru, "Sa nu ucizi" ar suna: "Sa nu blochezi"; pentru ca este ca si cum ai ucide. Si cel care blocheaza se face vinovat de inaintea lui Dumnezeu. Oamenii daca nu pot sa ucida fizic pentru ca se tem sa faca asta, cauta sa ucida in alte moduri, sa ocoleasca legea. Dar pe Dumnezeu nu-L putem pacali.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Eu iti respect convingerile religioase cu toate că nu sunt si convingerile mele.
Nu m-a ucis nimeni printr-un ignor până acum laughing
Esti un pic cam prea drastic, suntem pe TPU anonimg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca fată da, ca băiat... depinde.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac glumele; dar cand este vorba de lucruri serioase, le tratez cu toata seriozitatea.
Block-ul il consider benefic doar in caz de amenintari, spam sau alte lucruri seriose.

"Nu m-a ucis nimeni printr-un ignor până acum".
Nici Adam nu a murit imediat ce a pacatuit, ci la cateva sute de ani dupa aceea.
Block-ul sau ignor-ul nu omoara nici ele din prima; dar in majoritatea cazurilor in acest scop sunt folosite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Hai mă, anonimg, te iei prea in serios si iei prea in serios si site-ul asta.
Aici e caterincă, se mai întâmplă să mai intri si intr-o ceartă dar nervii trec la fel de repede ca cearta.
Atat de mult a trait Adam? ))

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

"Toate zilele pe care le-a trait Adam au fost de noua sute treizeci de ani; apoi a murit." (Geneza.5:5)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Nici pe asta nu o știam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Știi cumva cum pot vedea lista persoanelor care m-au blocat? happy

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Clic pe nickname-ul tau din dreapta-sus -> prieteni. Acolo gasesti utilizatorii care te ignora.

| CostinAlamariu a răspuns:

Eu zic ca e bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Da, nu găsesc. laughing Dar e mai bine să nu știu. laughing Intrasem odată acolo de la o notificare...și erau destul de mulți. Cred că i-am supărat... Oare?