| crouch a întrebat:

Daca am acum placa video cu slot agp o pot schimba cu una pci-e? Placa de baza suporta doar placi cu slot agp?

Răspuns Câştigător
| AlexStanica a răspuns:

Zici tu pe privat:
http://i30.tinypic.com/keunh5.jpg asta e placa mea de baza. are slot agp si pci, dar vreau sa cumpar o placa video cu pci-e si nu stiu daca placa de baza suporta pci-e daca are pci.

---

in poza am vazut modelul si am gasit http://www.motherboard.cz/mb/epox/EP-4PDA3I.htm specificatiile placii. oricum se vede din poza, dar specificatiile confirma:
tu ai agp si pci (vechi) deci nu poti pune placa video pci-e.
sorry

4 răspunsuri:
| AlexStanica a răspuns:

Daca placa ta de baza are doar agp atunci iti trebuie una pe agp. daca are pci-e atunci iti trebuie una pe pci-e.
sunt foarte rare placile cu ambele sloturi, deci probabil ai ori una ori alta.
daca placa ta video e pe agp si ai nevoie de pci-e atunci va trebui sa cumperi una pe pci-e. nu prea ai cum sa schimbi agp pe pci-e, sunt generatii diferite, agp fiind mai proasta.
incearca pe okazii totusi sau forum.computerganes.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu o placa pci noua... am gresit imi trebuia agp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna ma la 0721622655

| buza_9355 a răspuns:

Ma ai spus mai jos ca ai o placa pci-e eu am una agp de 256 m 128 bit daca vrei placa agp si esti din iasi suna la 0753945519