| stef1290 a întrebat:

Daca am aproape 18 ani si am un 1, 55 inaltime mai am sanse sa cresc? sad ma gandesc ca nu pot sa imi gasesc o prietena din vina inaltimii sad

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Foarte putin posibil,fetele pun mare pret pe inaltime asa e, faza cu sufletul conteaza sunt basme,isi va fi greu sa ai o iubita asa e, stiu cum e,dar nu ai de ales,vei avea mereu complexul asta,multi te vor percepe ca fiind un copil mereu,imatur, neserios, imagineaza-ti fetele cum te vor percepe, fetele mici de inaltime prefera barbati de inaltime mare pentru a compensa lipsa de siguranta, fetele timide prefera opusul lor =bad boys

| RAY a răspuns (pentru RAY):

La om, atunci când aleg un partener de sex opus, femeile plasează o preferință înaltă pentru un partener fizic atractiv. Acest lucru se leagă de ideea că femeile discrimineaza bărbații cu privire la indicațiile de fitness ipotetice. Cu cât este mai atrăgător din punct de vedere fizic, cu atât mai înalt este starea de fitness și cu cât vor fi mai bune genele. Femeile sunt atrase de trăsături mai masculine (de exemplu, o linie puternică a maxilarului, un corp mai musculos). Într-adevăr, bărbații care sunt mai masculini tind să aibă un număr mai mare de parteneri sexuali [3].

http://documentare-online-subtitrate.blogspot.com/......la-om.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a mai creste in inaltime nu este complet exclusa fiindca exista si cazuri intr-adevar mai rare, in care dezvoltarea fizica se definitiveaza in chiar si jurul varstei de 20-21 de ani. Din acest motiv s-ar putea ca si in cazul tau sa se mai adauge cativa cm in plus la inaltime, dar totusi probabilitatea efectiva de a se si intampla este destul de mica. Nu trebuie sa fii cu totul disperat si demoralizat, fiindca si printre fete sunt inca suficient de multe minione care au inaltimea de doar 1, 50 m care sa ti se potriveasca ca si inaltime chiar si daca sunt incaltate cu pantofi cu toc inalt/cui. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, NU!

| TwinSteD a răspuns:

De crescut nu cred ca vei mai avea vreo sansa, dar acest lucru nu trebuie sa fie o problema mare pentru tine. Indiferent de felul cum arati, odata si odata tot iti vei gasi jumatate. Cel mai important este felul cum te comporti tu. Incearca sa fi tu insati si totul va fi bine.

| RAY a răspuns (pentru TwinSteD):

Tu si sta cu el?

| TwinSteD a răspuns (pentru RAY):

Ce revelantă are acest lucru? Eu am vrut doar sa il încurajez si sa ii dau un sfat bun.winking

| RAY a răspuns (pentru TwinSteD):

Are relevanta, cum poti afirma un lucru daca tu insati nu crezi nu e logic

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Nu o certa. Depinde mult și de înălțimea fetei. Dacă e cu mult mai înaltă, e normal să caute ceva potrivit înălțimii ei.
Dar NU-i exclus ca un băiat cu înălțime de 1, 55 să își găsească jumătatea. Am văzut mulți! Însă, acum, nu trebuie nici el să aspire la o parteneră de 1, 75, ci să accepte o fată cu o înălțime apropiată de a lui.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Da stiu ca ai vazut multi, acelasi vrajeli feminime

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Problema e la tine Ray.
Dacă ai mâini, picioare, un caracter frumos, ești un om îngrijit/curat, dacă ai și un... creier, și puțin tupeu, nu rămâi singur.
Nu am poze cu bărbați mici de statură, alături de partenerele lor, dar nu-i exclus să-ți pot dovedi. Le pot face oricând poze cu telefonul. Însă, tot n-ai să mă crezi, ai să mă acuzi că sunt trucate.
Pe urmă, ce urmează? Ai să vrei să-i pipăi, să-i vezi că există?batting eyelashes

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Tu chiar nu vezi ca incerci sa ma minti
https://www.youtube.com/watch?v=Ny5y7USoQoA

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Nu dragă, te minți singur!

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Apreciez incercarea de a ma minti si speranta ca vei reusi

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Flori de mai, draga mea, mai traiesti? Bun revenit!

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Mă bucur să te revăd, Drimmero! :*

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

De asemenea, doamna profesoara, va imbratisez!

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

VRAJELI, eu am 1, 65 si fetele ma evita ca pe dracu (acum poate si sunt DRACUL)