| Hugef a întrebat:

La ce inaltime voi ajunge ca si adult? Am sanse sa ajuns la 2 metri? Eu am 16 ani si aproape 1.90 (1.87-1.88), mama mea are 1.68 iar tatal 1.90 sau un pic mai mult. Am si o sora de 25 de ani de aproape 1.80 inaltime, deci ma gandesc ca trebuie sa mai cresc. Ajung la 2 metri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mitsufball a răspuns:

Sunt mari sanse sa ajungi la aceasta inaltime. Dar nu ai de unde sa stii exact. Sper ca te-am ajutat.

| Mαdαliηα a răspuns:

Se poate sa rami la 1, 90 dar sunt sanse sa mai si cresti, pana la 2 metri? nu stiu Poate! happy

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Prietenul meu la 16 ani avea tot asa in jur de 1.90...acum are 20 de ani si are 1.92 deci banuiesc (presupun) ca pe la 1.95 ajungi si tu thinking

| Ochiverzui a răspuns:

Sunt de acord cu Gya93 cam 1.95.Nu cred ca ai sa ajungi la 2 m.In plus mama ta nu e chiar asa de inalta deci mai scade gene de inaltime data de tatal tau.asa cred.