| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un prieten pe Facebook care si-a stabilit o anumita audienta de prieteni care sa-i acceseze profilul, el imi poate vedea postarile? Gen, eu cand dau pe profilul lui imi apare poza lui si imi scrie :,, Linkul pe care l-ai deschis a expirat sau pagina este vizibilă doar pentru o audienţă din care nu faci parte.``

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te-a blocat. Mesajul acela apare atunci când cineva te blochează.
Tu nu îi poți vedea profilul, deci nici postările, dar nici el nu le poate vedea pe ale tale, DECÂT daca are un alt cont, ori se află deja in lista ta de prieteni cu un nume fake. Ai grijă pe cine ai in listă de prieteni si cui îi accepți cererile de prietenie.

| TanyaTania334 a răspuns (pentru floresdemayo):

De blocat nu cred ca m-a blocat, pentru ca am intrat si pe alt cont si nu l gaseam. Si o fi resetat el chestia aia de cont privat

| floresdemayo a răspuns (pentru TanyaTania334):

Te înșeli. Poate că ti-a dat block pe ambele conturi. Mai bine, roaga pe cineva să-l caute. Nu exista cont privat la Facebook, decat setari private ale imaginilor si informatiilor personale. Nu confunda cu Instagram, unde contul poate fi privat, până cand vei primi accept

Dacă iti apare mesajul acesta, inseamna ca te-a blocat.
http://imgur.com/a/9BK3S0T

Daca, atunci cand îi accesezi contul, vezi mesajul de mai jos, însemna ca contul i-a fost blocat de Facebook.
http://imgur.com/a/ijbV119

| TanyaTania334 a răspuns (pentru floresdemayo):

Am rugat o persoana sa l caute si nimic(mentionez faptul ca cei doi nu se cunosteau, si nu l a gasit deloc) ce mi ai dat tu, primul link imi apare cand ii accesez contul din lista mea de prieteni si cand il caut pe google imi apare ca in cel de al doilea

| floresdemayo a răspuns (pentru TanyaTania334):

Probabil, i-a fost raportat si ramane blocat pana la confirmarea identitatii (daca zici ca la accesarea contului, apare imaginea cu degetul pansat)
Daca nu e secret, zi-mi numele lui (aici, sau in mesaj privat) si descrie in doua cuvinte, cum arata poza de profil, in caz ca au mai multe persoane acelasi nume.
Sau, daca sunteti pieteni, de ce nu il intrebi chiar pe el?