| Emeraude a întrebat:

Daca ar fi sa ne luam dupa vorbele unui necunoscut, care spunea ca "toti oamenii se nasc cu un anume scop", care ar fi scopul vostru in viata?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Am stiut de la bun inceput care e scopul meu. Acela de a gasi iubirea oriunde ar fi. Si daca nu o gasesc am spus ca o voi inventa. E o datorie cu pret de suflet. Nu pot sa ma abat de la calea asta altfel as muri atat fizic dar mai ales spiritual.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa ajung unde vreau in cariera si sa nu uit de unde am plecat. Mi se pare mai greu de realizat ultima parte decat primathinking

| Elena1234456 a răspuns:

Eu cred ca oamenii se nasc sa isi gaseasca un scop.

| nobody_9468 a răspuns:

Scopul meu nu consta in a schimba lumea sau chestii de genu', care par a fi eroice.
Scopul meu in acest moment este sa am o viata cat mai fericita, interesanta, palpitanta si plina de senzatii.La 14 ani ai mei am trait mai multe senzatii decat altii in 34 si sunt mandra de asta!

Bafta.

| foxi a răspuns:

Sa traiesc cat mai intens viata!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Draga Emeraude, sa fac lumea sa fie un loc mai bun pentru toti.

| Anonim_4797 a răspuns:

Idealul meu in viata e barbatul cu mustata laughingrolling on the floor am glumit
frumoase raspunsurile voastre, dar cati dintre voi le si puneti in practica? hmm, aici e mai greu.asa ca prefer sa nu raspund la intrebare, pentru ca s-ar putea sa mint doar de dragul de a parea perfecta (lucru care nu exista)

| alissu a răspuns:

Scopul meu in viata...cred ca ar fi sa fac oameni fericiti punand chiar fericirea mea in joc big grin

| Katyusha_4814 a răspuns:

Darul meu este ca pot sa scriu carti. Si asta este si scopul cu care cred ca m-am nascut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ajung pe lumea cealalta cu inima impacata si sufletul implinitwinking