| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi sa va intalniti in realitate cu o persoana de pe TPU, cu cine v-ar placea sa va intalniti? Dar nu ma intelegeti gresit, nu ma refer la ceva pompos precum „intalniri amoroase", ci simpla amicitie.

Am vazut si eu o intrebare putin asemanatoare, care m-a inspirat s-o pun pe cea de fata.

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nelul si Brigaella.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru mgtow):

Mhm, fiecare e specializat intr-un anumit domeniuhappy.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Am intalnit useri de pe site. Nu am sa dau nume, unii inca sunt activi pe site, altii mai rar. Pe unii i-am intalnit la greu, cand cereau ajutor, iar eu fiind Toma Necredinciosul m-am dus sa vad cu ochii mei ( eram pe aproape), pe altii ii contactam cand ajungeam sau treceam prin orasul lor. De exemplu, am fost la Timisoara, l-am invitat pe RAY23TM la o bere si nu a vrut sa vina laughing

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Nu ești atee? :o
Altfel nu-mi explic.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba daaa, dar Ray...e Ray laughing Daca la el te-ai referit.
A zis ca nu bea bere. Probabil a crezut ca glumesc...sau nu avea chef pur si simplu. happy

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

La el m-am referit, da. laughing
Am observat ca e dispus sa cunoasca cati mai multi atei si mai ales atee. Cine stie ce era in capul lui.

| darrio2007 a răspuns:

Cu neluL si greece 12.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru darrio2007):

Greece12, pe dansa chiar mi-ar placea si mie s-o intalnesc, imi pare genu' de femeie puternicatongue

| darrio2007 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Sa stii ca si eu cred ca tine ca este o femeie puternica.Suntem prieteni aici pe Tpu.Sa-ti spun un secret.Am votat-o pentru Userul Anului 2013. O seara buna sa ai.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru darrio2007):

Foarte bine, o seara placuta si tie.

| FucktheSystem a răspuns:

Și ca să îmi fac reclamă, și să fac visele să devină realitate:
http://www.tpu.ro/......-pot-pune/

| Kaℓi a răspuns:

Nu m-am gandit, dar ia sa vedem...
Cu Cioran, cred. Si cu Woodenpints, si NoName... happy

| OnuOnulică a răspuns:

Cu Apache si Azure.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru OnuOnulică):

Cu Azure am mai vorbit, am mai schimbat cateva vorbe acum un an si.Ce sa spun, pare decent.Mi-au placut initiativele sale de la D&S, pacat insa ca eforturile sale au fost trecute cu vederea tocmai de cine trebuia, adica de pustimea neinformata in acest sens.Cat despre Apache, si mie mi-ar placea sa-l intalnesc.

| Wøodenpints a răspuns:

M-am întâlnit cu destui de aici. Useri mai vechi. Nu-i știi tu.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Nici nu imi imaginam.Eu nu stiu pe nimeni de pe TPU, chit c-am mai schimbat id-uri, dar in realitate pe nimeni.

| a3e6u9 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu mă surprinde că mă ignori complet? Bun, știu că nu ai vrea să mă întâlnești, sunt cam plictisitor. happy

Bănuiesc că am vorbit pe messenger cu ceva timp în urmă. Oricum, trebuie să mă obișnuiesc să fiu respins și singur și alungat și...vaaaai ce viață grea. laughing

Mă duc acu' să ascult niște muzică sictirită pe viață și să-mi scurtez niște vene. tongue

| anonim_4396 explică (pentru a3e6u9):

Eee hai, ca nu esti singurul al carui rasp. l-am ocolit.Si pe Musique, InChange si TheDesolationOfTPUro (zis si prezenta cibernetica jegoasa) i-am ocolit, si n-au mai comentat.

E treaba ta cum te consideri tu pe tine, desi intr-un timp mi-a facut placere sa vorbim.Doar ca aici e problema, mie de obicei imi face placere sa vorbesc, sa comunic, sa fac schimb de idei (chit c-o fac in realitate ori in mediul virtual), dar...doar atat.Ti-am facut un compliment in semn de prietenie (ma rog, un fel de prietenie, una virtuala), am incercat sa-ti dau in sfat si nimic mai mult, de ce nu ne putem reduce doar la atat?
Spui ca ai id-ul meu, o-kay, ma poti contacta acolo pentru mai multe nelamuriri, nu sa faci o scena de gelozie aici pe site (macar daca mi-o scriai in pv).

Mna, chiar n-are rost sa te simti respins doar pentru ca nu prezinti interes pentru o anumita pers., poate prezinti pentru altabig grin, ia-o asa.Nu te simtii micsorat, cand cineva va intentiona sa-ti dea cu flit, ti-o va spune verde in fata.
Eu nu resping pe nimeni, accept mai aproape orice fel de amicitie, dar doar atat.E o diferenta, intelegi tu?

Te faci c-ai uitat ce ti-am spus? De ce nu vrei sa iei un sfat de-a bun? Lasa dracului netul in pace, si axeaza-te mai mult pe viata reala, pentru astfel de probleme.Pentru ca n-ai niciodata de unde stii sigur cine, ce si cum intr-un mediu virtual? Adica... daca sint un montru cu 3 capete si care scuipa foc? La asta te-ai gandit? nuuu, vezi ca nu te-ai gandit? off...

Cat desprea faza cu venele, nu ma pot abtine, prea mortala; am ras ca nebuna in fata pc. uluilaughing
Cius.

| a3e6u9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi eu am zis că aș vrea să te întâlnesc pe tine, de aia m-am simțit ignorat.

În rest glumeam oricum. Iei lucrurile prea în serios. Sincer, nu te-aș putea întâlni nici dacă aș vrea, distanța e cam mare, deci nu-ți face griji, nu te vei trezi cu mine la ușă.

Nu-ți voi deconspira identitatea, fiindcă nu o știu și nici nu mă interesează, deși am o bănuială că ar fi ușor de aflat, deci te zbați degeaba.

Am găsit încă o greșeală la tine: "nu te simții", e un singur "i" acolo. tongue

| anonim_4396 explică (pentru a3e6u9):

Am eu problema asta, cateodata iau lucrurile prea in serios, cateodata nu le iau deloctongue

Ehh, am lipsit la acea lectie.Trebuie sa repet gradinita, sa invat cum sa colorez o ghilotina.
In rest...stai chill, nici nu trebuie sa te intereseze.
Seara buna.

| a3e6u9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbind de greșeli, scrisesem "desconspira", dar e "deconspira". happy

O seară bună și ție, sau noapte, ce-o fi. :*

| FucktheSystem a răspuns (pentru Wøodenpints):

Mă faci nescunoscută, mă? Rusine să îți fie...

| Wøodenpints a răspuns (pentru FucktheSystem):

Trăieeeești!

| FucktheSystem a răspuns (pentru Wøodenpints):

Bestia e în viață și atacă TPU. Oricum, asta mi-a trecut și mie prin cap când ți-am văzut răspunsul.

| Wøodenpints a răspuns (pentru FucktheSystem):

Eu am fost aici mereu, dar la câte răspunsuri îmi șterg adminii, probabil n-a mai ramas niciunul care să-mi ateste existența laughing

| FucktheSystem a răspuns (pentru Wøodenpints):

Încă te urăsc adminii, mă? laughing
Eu de la tine primesc notificările cu întârziere, după o oră sau două de când răspunzi, deci te urăște siteul cu totul.

| Wøodenpints a răspuns (pentru FucktheSystem):

Da cine nu mă urăște? confused

| FucktheSystem a răspuns (pentru Wøodenpints):

Femeile?

| Wøodenpints a răspuns (pentru FucktheSystem):

Femeile mă iubește, toate. Și-ar tăia și o țâță dacă le-aș cere.

| suităr a răspuns:

Cu Wetfire, BlessingAndHonourAndGloryAndPowerForeverToOurGod, Verutza97, exceel, Naruto, ani28, Furculingură... câți sunt.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru suităr):

Si nu stiu pe nici unul dintre eilaughing

| anonim_4396 explică (pentru suităr):

Cu mine nu? puppy dog eyes

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe tine te-aș scoate la o friptură

| anonim_4396 explică (pentru suităr):

Nu te las să mă papi şi nici să mă iei de aripioare să le muştitongue

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu doream.

| AtateaConditii a răspuns:

Cu Musique si ala Woodpints parca...

| Musique a răspuns (pentru AtateaConditii):

*ziua mea e mai frumoasă acum.Mulțumesc.Și eu vreau să-l întâlnesc pe Wood big grin *

Și ca să răspund la întrebare, sunt în școală cu unul, iar din semestru 2 se transferă altul... și chiar mă înțeleg bine cu ei.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am intalnit cu cine am vrut pana acum. Si mai bine nu o faceam, nu in stilul ala, nu la momentul ala.
Adica persoana aia s-a convins ca nu-s „nebuna" doar virtual.
A fost un mic exemplu.
In concluzie, nu va pripiti, cunoasteti bine persoana cu care vreti sa va vedeti. Cand zic sa nu va grabiti, tineti cont de toate circumstantele.
Poate sunt copii/adolescenti mai „hiperactivi" care sunt in stare sa fuga de acasa doar ca sa vada o persoana, ceea ce e din start gresit, in special cauza nu merita atata stres. Apoi impresia gresita ce si-o va face cel pe care-l vizitezi, e ceva socant pentru unii, periculos. Daca se poate mentine legatura virtual si nu e ceva urgent, mentineti-o.
Sa nu mai spun ca nu e rau sa fii stalker cat timp vine vorba de persoane de pe internet. Celebrele cazuri de personalitati ce te marcheaza si poate-s fake. Se exagereaza mult pe tema asta. Daca ai ceva experienta pe internet, nu e greu sa detectezi un profil fals. Doar ca unii-s mai mici si lasati balta de parinti in fata multor informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu administratorii site-ului m-as intalni sigur!

O zi frumoasa!

| a3e6u9 a răspuns:

Pe tine. tongue

| a3e6u9 a răspuns:

Tocmai am descoperit ceva ciudat la tine, tu scrii "sint" în loc de "sunt", ceea ce e tipic celor care au făcut școala pe vremea lui Ceașcă. happy

| anonim_4396 explică (pentru a3e6u9):

Probabil, o fi si asta.
Nu, n-am mai mult de 20, daca asta conta catusi de putin.

| a3e6u9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atâta timp cât ești majoră, nu contează. tongue

| a3e6u9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca să vezi cât de interesat sunt eu de tine, am intrat să văd niște răspunsuri de-ale tale și m-a izbit unul drept între ochi: "Suntem ceea ce suntem si datorita ereditatii si a mediului ce ne inconjoara." (15 mai 2013)

Uau, ai citat din clasicii în viață. happy

| anonim_4396 explică (pentru a3e6u9):

Noapte bunahappy

| JucărieLEGO a răspuns (pentru a3e6u9):

Te stresa cumva problema ca nu prea iti mai gasesti o prietena? Pai esti jalnic la flirtat! laughing Pe deasupra o mai faci si in vazul multora.
Plus ca madam Cea Rece Cugetatoare e o personalitate canina happy pentru ca „automobile" ca sa scoata limba pe geam...

Bun, sa fac niste economie de postari, iar acum ma adresez tie, Doamna Bufnita sau Doamna Gri din Lac in Put, ti-am raspuns cat se poate de serios la întrebarea ta, fara vreo subtilitate, desi vad ca simpla mea prezenta e constant destul de iritanta, dar sa nu uitam ca si tu iti mai faci simtita prezenta la postarile mele.

M-am mai intalnit cu useri de pe TPU si o sa ma mai întâlnesc. Nu sunt nici pe departe ce crezi tu ca sunt. Bine, nici nu ma intereseaza ce crede despre mine o personalitate gretoasa ca tine. Acum se pare ca stim cine te poate stalkui. happy Conform celor spuse de tine, niste misogini sau misandre. Oare? Am vazut ca ai sters raspunsurile dincolo. Pot sa citez un raspuns mai vechi de la tine in acest caz? Desigur ca pot, mai ales ca la tine chiar se aplica(eu nu mi-am sters raspunsuri atunci): „Bine ca ti-ai sters rasp., vad ca ti-ai recunoscut prostia si prezentat lasitatea si lipsa simtului de raspundere cu stergerea acestori postari 'anonime' (mai nou+ FARA URMA) draga [[inserati utilizator aici]] ".

Nu stiu daca esti in realitate tot un monstru cu trei capete, din experienta stiu ca cei tari in clanta pe net sunt niste catelusi in realitate, dar clar iti cam place sa scuipi flacari, nu prea iti place sa vorbesti ca Kilgharrah sau Smaug. Stii doar sa scuipi. Nu te-a invatat mamica ta nimic in cei 7 ani de acasa? laughing

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Interesant e, daca stai sa te gandesti, ca eu nu ti-am mozolit intrebarea c-un reply scarnav, atunci cand am rasp.

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Fa-ti (fa-mi) o favoare, si lasa-ma.Ca tot sint atat de `defecta`.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca nu. Poate ca da. Initial, eu ti-am raspuns normal la întrebarea asta. Nu eu am inceput sa ma leg aiurea de „batalii pierdute" invocând „adjective" de demult.

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Imi pare rau pentru ce am spus de rau de tine (chit ca mai mult glumeam, dar nu mai are importanta), si desi tu mi-ai adus zeci, zeci de adj. scarnave.
E bine, multumit?

| JucărieLEGO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti le-am adus gratuit oricum. Sa zicem ca-s multumit...for now...dar ar fi bine sa si mentii o asemenea atitudine. Bye!

| a3e6u9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Când răspunzi mesajelor "scârnave", intri și tu în nămol, drăguțo. happy

| anonim_4396 explică (pentru a3e6u9):

Adica am intrat in namol?laughing

| a3e6u9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ai răspuns mesajelor scârnave, ai intrat și tu în nămol.

Cel mai simplu e să ignori. Cei care fac afirmații jignitoare nu suportă să fie ignorați, de fapt ei doresc o reacție. Eu prefer să nu le dau ce își doresc. happy

| anonim_4396 explică (pentru a3e6u9):

Bun atunci, desi nu-ti ceruse nimeni parerea.
Daca tu spui ca ajung sa ma bag in namol prin simplul fapt ca rasp. cui vreau eu, atunci asa o fi.Si ca veni vorba, azi sint generoasabig grinCa sa nu mai spui ca ma bag singura-n namol raspunzand tuturor mesajelor "scarnave", am sa-ncep chiar de astazi sa nu le mai rasp.Primul pe lista la ignor fiind...ohh chiar domnia ta. Sper ca acum esti multumit de mine, azi am multumit 2 pers., deci eu sigur sintbig grin.
Pa, pa.

| JucărieLEGO a răspuns:

Cu oricine are simtul umorului, bun simt, 7 ani de acasa, preferabil si ceva pasiuni in comun. Probabil suna banal, dar asemenea useri gasesti cu destula dificultate pe site.