| dianamaria2001 a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o intrebare : Daca tin dieta asociata de 9 zile (3 zile fructe, 3 zile legume, 3 zile fructe+iaurt) cam cat as putea sa slabesc? Daca mananc putin as putea slabi 7-8 kilograme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, lasă dietele!
Pa, pa.

| 1Q a răspuns:

Cea mai buna dieta nu este cea prin infometare ci prin mancat des si putin, este bine sa manaci fructe si legume cum ai spus tu insa trebuie sa mananci si protein in cantitati mici, si sportul si odihna sunt elemente foarte importanta,
detalii aici: www.bodybuilding.com

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| dianamaria2001 explică (pentru bursuc001):

Am 1.67 si 55 de kilograme. Nu imi pasa ca am mai putin decat greutatea ideala. Am picioare grase. Am aripioare.

| bursuc001 a răspuns (pentru dianamaria2001):

Aha, ţi-am mai răspuns şi la întrebări anterioare...

NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face MULTĂ mişcare/sport ( preferabil, la sală/aerobic, zilnic ), etc.

O zi frumoasă.

| dianamaria2001 explică (pentru bursuc001):

Multumesc la fel!

| bursuc001 a răspuns (pentru dianamaria2001):

Cu plăcerewinking

Mersi şi eu happy