| claudiubaciu a întrebat:

Daca astazi ai putea sa schimbi ceva in Romania, ce ai schimba? (Astept raspunsuri punctuale si sincere. Multumesc!)

2 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

conducerea ei
vrei s-auzi două bancuri? smug lol, normal că vrei, uite :
1) a murit gheorghe şi merge-n rai, unde aşteptă să-i vină rându, şi acolo vede mult ceasuri, aşa că-l întrebă pe sfântu petru :
- sfinte petru, ce-s cu atâtea ceasuri aici?
- păi fiecare om are un ceas şi de fiecare dată când omu minte, manoşu arată c-a trecut o secundă
- şi ceasul ăla care-i la ora 12 al cui e? (gheorghe)
- păi e al unui bebeluş sărăcu-i nou-născut şi n-a minţit încă (sfântu petru)
stă gheorghe un pic şi întreabă:
- da ceasul lui emil boc unde-i?
- oo-i în camer lui isus, îl ţine pe post de ventilator (sf petru) rolling on the floor
2) a mers gheorghe în bucureşti cu bicicleta şi si-o pune lângă casa palatului şi se uită pe acolo
din curte, un paznic îi zice :
- măi bade, i-aţi bicicleta de acolo că trebui să vină preşedintele, vice-preşedinntele şi consilieru
la care gheorghe :
- no las că nu-i bai, că i-am pus lăcat
rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| marius5600 a răspuns:

Mentalitatea oamenilor