| ambicio a întrebat:

Daca ati afla ca o sa muriti intr-o saptamana, care ar fi activitatile pe care le-ati face pe "ultima suta de metri"?

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As vedea toate documentarele care le am in pc si toate cartile posibile despre stiinta care le-as putea, as muri fericit

| Drimmero a răspuns:

Mi-as lua adio de la tot ceea ce iubesc si m-as distra pe final de ciclu al vietii/

| OldSoul a răspuns:

Probabil las un mesaj de adio emotionant familiei, mai apoi merg sa-mi fac de cap cu prietenii, iar un ultima zi, cu putin noroc fac o urmarire ca in filme cu politia.

| justanotheruser99 a răspuns:

Bungee jumping, parașutism big grin iar restul timpului l-aș petrece cu cineva special.

| Divy a răspuns:

Nu prea aș crede, cine crede gogomăniile dacă i se spun?

| Dorotheea21 a răspuns:

Am citit numai prostii, parca scrise de niste copii fara minte. big grin
"Bungee jumping", "distractie", "calatorii"? rolling on the floor
Termenul de un an sau macar sase luni l-as intelege, dar ce nebun crede ca o sa-i mai arda de "distractii" cand afla ca mai are o saptamana? O astfel de veste, te loveste ca trenul, iti trebuie o saptamana doar sa iti revii.
Cica Paris! rolling on the floor
Am avut un vecin cu termen de doua luni, si nici sa manance nu mai avea chef, intr-atat era de daramat, iar astia spun ca se distreaza si "sechestreaza"? rolling on the floor
In ce film? big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Dorotico...nu ma fi rea!

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu sunt rea, mor de ras. rolling on the floor
In ce film va distrati voi, cand aflati ca mai aveti o saptamana pe lumea asta?
In "Nu-mi mai arde de nimic"? Ca asa se cheama ce o sa simtiti la aflarea vestii.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

N-ai sesizat ca eu am bagat la misto ultima parte a comentariului?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ma refeream doar la tine, si scuza-ma dar "misto"-ul e primul care dispare cand te pocneste vestea ca mori in sapte zile. laughing
Inteleg ca acum vrei sa o cotesti cand ai realizat cat de prostovani si pe langa realitate sunt majoritatea celor care au raspuns, numai ca nu e atat de simplu. big grin
Stii ca mori intr-o saptamana?
Mai intai incerci sa te impaci cu stirea in sine care te-a pus la pamant, sa te impaci cu gandul ca dispari, si doar asta iti va lua o saptamana.
Trebuie sa le mai spun prostovanilor ca la aflarea stirii, timpul se contracta si o saptamana trece ca doua zile, deci nu-ti raman decat ganduri, letargie sau religia pentru perioada ramasa.
"Letargie" ar fi un titlu bun pentru "filmul" in care cred astia ca fac parasutism sau sechestreaza. rolling on the floor
Noapte buna. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Tu esti mai radicala asa, mai rautacioasa... cum sa nu-mi dau seama?
Prima parte a mea ti-a placut? Daca e ultima perioada din viata noastra, doar nu mi l-as petrece in pat, as incerca sa fac doar ce-mi place si macar sa ma duc impacat cu gandul. Sa nu te gandesti ca m-as distra extrem/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil as face tot posibilul sa vorbesc cu fetele de care am fost indragostit si sa le vad pentru ultima data. Cu rudele as face acelasi lucru, pentru ca am multe de spus si nu as avea curajul sa le spun vreodata acum. As merge prin toate locurile unde am copilarit, unde am o amintire frumoasa. Si cel mai probabil m-as urca intr-o masina cu muzica la maxim si as muri cu zambetul pe buze inainte de termen, pentru ca sigur as face accident. As filma ultimele mele clipe din viata totodata, si mai mult ca sigur as aparea la stiri si toata lumea m-ar vedea, deci n-as mai muri asa oricum.winking

| DANNY1004 a răspuns:

Am vazut de multe ori intrebari de felul asta si n-am inteles niciodata de ce se pun si mai ales de ce isi bate lumea capul sa isi imagineze nu stiu ce raspunsuri ca si cum chiar ar fi siguri ca o sa faca lucrurile acelea pe care le scornesc.
Nu as dori la nimeni sa fie cu adevarat in situatia asta. Tatal meu a murit de cancer si stia ca o sa moara chiar daca nu stia ca o sa fie peste o saptamana sau o luna. Dar stia. Sunt sigur ca nu ar fi facut bungee jumping, nu ar fi dat muzica la maxim ca sa moara zambind, nu ar fi sechestrat un om si nu stiu mai ce, daca ar fi aflat cu exact o saptamana inainte ca peste sapte zile nu o sa mai fie, dar stiu ca mie mi-a fost greu sa il vad murind cate putin in fiecare zi si de aceea intrebarile astea mi se par cu atat mai fara rost.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Aș sechestra un om timp de o săptămână.

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Balamalele pe usa le avem pe toate?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

Nu.

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Te transformi pana si tu intr-o sadica fara margini?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă vreau să răpesc pe cineva nu înseamnă că sunt sadică. Înseamnă că vreau să-mi petrec timpul cu acea persoană laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Cu ce drept ii rapesti tu libertatea? Mai sus ai anuntat ca vrei sa torturezi un om,, avem un infiltrant de la IsIs?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

E ultima mea săptămână din viață, deci am dreptul să fac ce vreau laughing Nu moare nimeni dacă stă o săptămână cu mine, cred.

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Bwhahahahahaha, cine stie daca acea saptamana se transforma intr-o unica zi pentru victima ta?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, nu-i fac rău.

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Dar prin ce consta schingiuirea la tine?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

Doar să-mi fie aproape, atâta tot. Fără violență laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Iubirea ta pentru cineva e precum taisul lancei?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

Posibil laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Esti genul de fata care ucide pentru propria iubire?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă aș fi pusă în situația în care ar trebui să ucid pentru persoana pe care o iubesc, aș face-o. Să zicem că cineva vrea să-ți ucidă prietena și tu ești în spatele persoanei care vrea să faca asta cu un pistol, ai trage?

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

In mod evident! Apar ce iubesc,, indiferent!

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci cred că îmi înțelegi gestul.

| Drimmero a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Il inteleg, pana intr-un punct

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Si cum zici că se face să nu-ți mai văd răspunsurile?

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Modul de ignore!

| Hobby a răspuns:

Sunt băiat: uite ce as face eu, m-aș duce unde nu am fost niciodată. Acum sincer trebuie să ne trăim viața. Aș explora tot ce îmi place. Dacă vrei ceva frumos du-te în Paris happy baftă!