| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati fi (sau sunteti) patron, ati angaja o persoana bine pusa la punct d. p. d. v profesional, dar fara o diploma care sa-i ateste calificarea?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Normal.Pentru ca ar fi in avantajul meu. Diploma o poate obtine pe parcurswinking

April
| April a răspuns:

Daca as fi patroana si firma ar merge pe profit tocmai datorita aportului profesional al persoanei respective, nici n-as intreba-o de diploma.Mai degraba as renunta la serviciile unui angajat acoperit de tot felul de acte de studii dar care s-ar dovedi incompetent.Asta nu insamna ca persoana din prima situatie n-ar trebui sa se preocupe sa-si certifice competenta dobandind o diploma de studii.Fiindca s-ar putea, la un moment dat, viata sa-l duca spre un patron de alt tip decat mine.Si ar fi pacat sa-si irosesca talentul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Pace!