| ParradiSs a întrebat:

Daca ati putea schimba ceva in lumea asta, ce ati vrea sa schimbati?

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimic,totul e perfect asa cum este, totul in afara de specia umana

| ParradiSs explică (pentru RAY):

Te inteleg, sa speram ca dupa moarte o sa fie o lume mai buna.

| RAY a răspuns (pentru ParradiSs):

After dead ist nothing

| ParradiSs explică (pentru RAY):

Nu poti sti, nu ai de unde inca, sunt multe cazuri care uni isi aduc aminte de o viata anterioara, multi care au fost in moarte clinica si dupa au revenit la viata, de ex https://www.youtube.com/watch?v=wS4L62CG434 mie unu mi s-a parut destul de credibil, mai sunt si alti care toti care au trecut se vedeau intr-un tunel, deci nu se stie.

| RAY a răspuns (pentru ParradiSs):

Halucinati

| ParradiSs explică (pentru RAY):

Nu stiu ce sa ziclaughing

| J0B0MAT a răspuns:

Lumea.

| Speed99 a răspuns (pentru J0B0MAT):

So fuckin' edgy. Adu lama, hai sa ne taiem si sa ne plangem despre cum nimeni nu ne intelege.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Speed99):

Stai,ce? Ai vrut să pari cool sau ceva?

| Speed99 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu? Nononono, asta-i intrebare retorica sau ceva? Adica, ultima data cand am verificat tu esti cea care a scris ca ar vrea sa schimbe "intreaga lume", de parca traim in jungla si ne mancam intre noi. Mai cunosc oameni ca tine, d-astia emo si nemultumiti de viata.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Speed99):

Ar fi bine pentru tine dacă ai cunoaşte oameni ca mine, deşi mă îndoiesc.

| oprescudorin11 a răspuns:

Dar mi-ai sugerat raspunsul CORECT la intrebarea ta! Din pacate il pot sugera, caci este interzis sa-l afirm!
trebuie abrogate toate legile care promoveaza infirmitatea(inclusiv mentala) si impostura. Abia atunci pitem progresa! Chiar daca ma aflu si eu in mijlocul (nu sacrificiului) curateniei!
pana cand se va intampla asta, si se va intampla ODATA(ca vrem sau nu vrem), vom continua sa mergem din rau in mai rau.Natural.

| ParradiSs explică (pentru oprescudorin11):

Asa ar trebui, dar prin "curatenie" de legi no sa fie asa usor, pana cce capetele rautatilor sunt inca in picioare, eu zic ca cel mai bine ar fi sa se formeze un grup de assassini care sa-i elimine pe cei care fac rau lumi...

| oprescudorin11 a răspuns (pentru ParradiSs):

E greu sa se faca asa ceva, s-ar crea abuzuri!
Cine hotaraste 'cine e bun si cine e rau!?".
S-a incercat si asta, fara succes.
Doar un cataclism natural ne poate salva.Pe cine scapa, un fel de RE-CREERE a Atlantidei, asa cum s-a mai intamplat in vremuri imemoriale!
Sau gasirea unui sistem de legi cu vreo suta de ani la dispozitia unui conducator 'intelept', superantelept-global- la nivelul intregii planete!
Dar 'dreptatea omului' nu e garantata de nimc! Se vede in istorie!

| ParradiSs explică (pentru oprescudorin11):

Eu zic ca pote fi si cel mai bun conducator, daca lumea asaa e ea, n-ai ce sa mai faci, dar da ar merge faza cu re-creere cum zisesi, in rest alta solutie nu prea este...

| PersonajFictiv a răspuns:

Mentalitatea oamenilor.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

E intr-adevar, o judecata foarte profunda! Daca e cu repetitie, este clar ca esti pe cale sa devii o baba la slujba de duminica, a carui parere sa conteze! Esti superdesteapta sau destept(daca esti baiat).Mai spune o data! Ca lumea de nivelul tau sa priceapa!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru oprescudorin11):

" Educaţia este cea mai puternică armă care poate schimba lumea"
-Nelson Mandela

Ma refer ca, oamenii daca detin anumite informatii, ar fi mai greu de manipulat, de controlat, de folosit de catre altii.
Asta e doar o parte a ceea ce ma refeream eu.
Apoi, ma refer si la superficialitate, multi oameni judeca gresit pe baza a unor motive idioate.Cum sunt cei ce judeca pe altii doar pentru genul de muzica pe care il asculta si multe altele, nu are rost sa intram in detalii.
Intrebarea este " DACA as putea", nu am zis CA POT, dar DACA as putea, asta as face.

| ParradiSs explică (pentru PersonajFictiv):

O idee foarte buna, dar multi nu pot primi aceasta educatie, sunt foarte multi abandonati, pe drumuri sau chiar din familie primes o educatie proasta...iar la faza cu judecata, sincer ma scot din sarite, mai ales oameni ai batrani in general, desigur si cei tineri, toti suntem doar o apa si-un pamant...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii din ea.

| ParradiSs explică (pentru anonim_4396):

Asa este este foarte multa rautate, dar eu zic ca si rau are partea lui, lumea tr sa fie in echilibru cu bune si rele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ParradiSs):

Echilibru pe dracu. E mai mult rau decat bine in lume. Nu cred ca mi se pare doar mie asta.

| ParradiSs explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu esti singuru, si eu sunt de aceeasi parere, in sat la mine de ex aproape toti din el se uita sa te injure sa te insele sa-si bata joc de tine.mai sunt foarte putini oameni cu suflet bun... sa nu mai zic ca si ce-i batrani mi se par mai rai ca ai tineri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ParradiSs):

Asa sunt oamenii mai peste tot, stai tu linistit. Si nu ma refer doar la Romania, ci la toata planeta.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scapati de cei ce se incadreaza in genul Ray22TM.Astia polueaza lumea > nu sunt multi, dar suficienti cat sa faca sa puta tot in jurul nostru!

| anonim_4396 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Mai sunt specimene mai praf ca Donna care imi da ignore doar ca moare ca am dreptate si nu am spus ce a spus ea. Vezi toata intrebarea. https://www.tpu.ro/......acar-pana/

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi pierd vremea cu handicapatii! Sunt protejati de toate legile in vigoare(din pacate).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentalitatea oamenilor.

| AlxCr a răspuns:

As schimba mentalitatea omului.

| Arii2 a răspuns:

As zice ca nimic dar nu ma pot mintii singura.Mi as dori sa se puna capat razboaielor, foamei, bolilor si sa fie toti oamenii fericiti si multumiti de viata lor.

| ParradiSs explică (pentru Arii2):

Pai daca toata lumea ar fi fericiti cu ce e pe pamant, atunci raiu nu mai are nici un scopwinking happy

| Arii2 a răspuns (pentru ParradiSs):

Pai vezi, fiecare sunt puse acolo cu un motiv.

| ParradiSs explică (pentru Arii2):

Totusi, nu e sigur daca chiar este, iar eu unu sincer pe pamant mi sar parea o viata mult mai buna daca lumea ar fi mai buna toti sa ave un tra foarte bun...dar na nu e posibil, posibil ar fi daca poate am fi neburitori...